Nałóż na ruszt tę domową pastę, a zabrudzenia zejdą błyskawicznie! Proste sposoby na czyszczenie grilla

Lubisz grillować, ale nie przepadasz za czyszczeniem grilla? Są na metody, które sprawią, że będzie to szybkie i proste. Czyszczenie grilla tymi sposobami to pestka!

Wiosną i latem uwielbiamy grillować. To świetny pomysł na spędzanie czasu z przyjaciółmi i równocześnie możliwość zjedzenia pysznych dań. Niestety, jeśli to my urządzamy grilla, po każdym takim spotkaniu przychodzi czas na czyszczenie grilla. Nie należy to do najprzyjemniejszych czynności, ale można sobie ją znacznie ułatwić! Te sposoby na czyszczenie grilla węglowego sprawią, że zrobisz to szybko i bez bólu. Pamiętaj, że najlepiej robić to tego samego dnia, gdy grill jest jeszcze trochę ciepły, ale już nie parzy.

Domowe sposoby na czyszczenie grilla: użyj sody oczyszczonej z wodą

Soda oczyszczona to produkt często stosowany nie tylko do robienia ciast, ale także do czyszczenia różnych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdza się także do umycia rusztu z grilla węglowego. Jak ją stosować? Wystarczy zmieszać ją z wodą, w niewielkiej ilości. Możesz też dodać kilka kropel cytryny.

czyszczenie grillaczyszczenie grilla fot. shutterstock.com

Utworzoną mieszankę o konsystencji pasty nałóż na ruszt grilla i pozostaw tam na pół godziny. Po tym czasie powinniśmy usunąć brud bez problemu. Jeśli nadal trudno schodzi, pozostaw sodę oczyszczoną jeszcze przez jakiś czas. To jedna z najskuteczniejszych metod i w dodatku tania. 

Jak wyczyścić grilla bez chemii? Użyj mieszanki z octem

Innym domowym sposobem na wyczyszczenie grilla jest zrobienie roztworu wody z octem i małą ilością płynu do mycia naczyń. Taką mieszankę nakładaj na ruszt grilla za pomocą gąbki z szorstką powierzchnią. Pozostałe elementy grilla możesz przetrzeć wilgotną ścierką nasączoną tym roztworem. 

czyszczenie grillaczyszczenie grilla fot. unsplash.com

Sposób na czyszczenie grilla: przekrój to warzywo i pocieraj nim ruszt

Jednym z zaskakujących sposobów i zarazem bardzo prostych jest użycie do czyszczenia grilla cebuli. Wystarczy przekroić ją na pół i pocierać ruszt. Dla wygody najlepiej nadziać ją na widelec. Kolejny krok to zebranie zabrudzeń za pomocą ręcznika papierowego lub szmatki. Czyszczenie grilla cebulą sprawdzi się szczególnie w przypadku niewielkich i świeżych zabrudzeń (które jeszcze nie zaschły). 

Więcej o: