Znana youtuberka wyznaje, że ma obsesje na punkcie tej rośliny! Zobacz, dlaczego jest tak popularna

Ta roślina robi furorę wśród ogrodników, a także w internecie! To idealny start dla osób, które dopiero uczą się dbać o rośliny. Jak to jest, że werbena patagońska podbija serca?

Werbena patagońska jest rośliną naturalnie występującą na terenach Ameryki Południowej. Mogłoby się wydawać, że jest to odmiana jedynie ciepłolubna, jednak okazuje się, że świetnie radzi sobie ona z Polskim klimatem. To prawdziwa bomba kolorystyczna dla ogrodu, która szybko się rozrasta i świetnie wygląda w towarzystwie innych gatunków roślin. Kochają ją wprawieni ogrodnicy, a także osoby początkujące ze względu na jej prostą pielęgnację. Co mówi o niej znana youtuberka Marta Potoczek?

Werbena patagońska – delikatna roślina o bardzo wytrzymałej strukturze

Pierwsze wrażenie, jakie wywołuje werbena patagońska, to myśl o jej delikatnych, z pozoru łodygach i malutkich, licznych pękach kwiatowych. Ta konstrukcja jest jednak wyjątkowo mocna! Niedobór deszczu i słońca nie są jej straszne, a nawet mało żyzna gleba nie stanowi większego kłopotu.

 

Raz rozsiana werbena patagońska tworzy piękny pasaż z kwiatów i wyróżnia się na tle pozostałych kwiatów ogrodowych. Youtuberka Marta Potoczek radzi łączyć werbenę patagońską z szałwią rosyjską, aby uzyskać spójny i estetyczny efekt kompozycyjny, np. bezpośrednio przed domem!

Oszalałam, kiedy zobaczyłam te fantastyczne chmurki fioletowych kwiatów – Marta Potoczek

Roślina wprawiająca w zachwyt, czyli werbena patagońska

Marta potoczek w swoim materiale wyjaśnia również, że kiedy werbena patagońska zaczyna lekko opadać, to jest to oznaka zbyt małej ilości wody. Regularne podlewanie sprawi, że będzie ona kwitnąć, jak szalona, a jej zasiew można rozpocząć już w lutym! 

To również idealna propozycja dla osób, które szukają roślin niepotrzebujących dodatkowej amortyzacji w postaci płotka czy ogrodzenia. Werbena patagońska pnie się do góry sama i wygląda naprawdę spektakularnie! Koniecznie rozważ wprowadzenie jej do swojego ogrodu!

Czytaj też: Poidło dla ptaków - ukojenie w upalne dni dla sikorek, rudzików, kosów i wielu innych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.