TOP 3 rośliny wieloletnie do ogrodu. Spójrz, jaką piękną kompozycję stworzysz z nimi w kilka chwil!

Łatwe i proste w pielęgnacji, a wytrwają lata w twoim ogrodzie! Te 3 rośliny stworzą piękną kompozycję, która będzie zachwycać wszystkich sąsiadów. Zobacz, które to gatunki!

Urządzanie ogrodu może stanowić nie lada wyzwanie, jeśli decydujemy się na rośliny, które przetrwają jeden sezon. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie! Postaw na te 3 rośliny wieloletnie, a twój ogród będzie wyglądał pięknie nawet podczas mrozów, jak i upałów. Odporne na trudne warunki atmosferyczne i proste w uprawie – to właśnie goździk alpejski, smagliczka skalna i krwawnik ogrodowy!

Goździk alpejski, czyli małe wielkie szczęście w ogrodzie

Ta mała odmiana goździka zaskakuje swoimi kolorami i nietuzinkowym wzornictwem, które pojawia się na pękach jego kwiatów.

Największą zaletą goździka alpejskiego jest jego całkowita mrozoodporność i łatwość sadzenia. Stworzysz z nim ciekawe aranżacje dekoracyjne, np. z udziałem ogrodowych kamyczków.

Smagliczka skalna – atrakcyjnie kwitnąca bylina

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć tej okazale kwitnącej byliny! Znajdziesz ją w odcieniach żółci i bieli, którą łatwo dopasować dekoracyjnie do innych kwiatów ogrodowych. Smagliczka skalna, jak sama nazwa wskazuje, świetnie odnajdzie się, np. między szczelinami kostki brukowej lub kamieniami dekoracyjnymi.

Warto wspomnieć, że jest to gatunek szybko rozprzestrzeniający się, dzięki czemu swoją formą potrafi tworzyć prawdziwy pasaż kwiatowy.

Krwawnik ogrodowy – wyjątkowy w każdym kolorze

Końcowym, ale nie ostatnim gatunkiem rośliny wieloletniej jest krwawnik ogrodowy. Zdecydowanym plusem krwawnika są jego liczne odmiany, które cechują się różnorodnością kolorów. Daje to możliwość wyboru sadzonki z odcieniem krwawnika, który najbardziej widzisz w swoim ogródku. Krwawnik ogrodowy ma niewielkie wymagania glebowe i świetnie radzi sobie zarówno z suszą, jak i mrozem. A ty który wybierasz do swojej aranżacji ogrodowej?

Czytaj też: Ten stolik z Lidla przeniesie twój balkon do słonecznej Italii! Jest piękny i niedrogi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.