Piękny balkon przez cały rok niskim kosztem. Spójrz na te fenomenalne rośliny, które przetrwają wszystko!

Świeży i kwitnący wygląd balkonu przez cały rok? Tak, to możliwe! Te gatunki roślin przetrwają wszystkie pory roku. Możesz je mieć za zaledwie kilka złotych!

Aranżacja balkonu, który będzie wyglądał pięknie przez cały rok, to nie lada wyzwanie! Na szczęście istnieją rośliny, z którymi nie będziesz martwić się o wystrój balkonu, nawet będąc przez długi czas poza domem. Łatwe w pielęgnacji i proste w utrzymaniu, to świetne gatunki zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy cenią sobie innowacyjne rozwiązania. Zobacz, które rośliny sprawdzą się na cały rok!

Delikatny i unikatowy – barwinek pospolity

Ta mała, wielokolorowa roślina z przewagą fioletu, kwitnie w kwietniu i maju, aby później cieszyć oko przez cały rok. Cechą charakterystyczną barwinka pospolitego są jego intensywnie zielone liście, które nie tracą swojej barwy nawet zimą! Dzięki temu twój balkon będzie zachwycał świeżymi kolorami podczas przymrozków.

Barwinek jest wyjątkowo prosty w uprawie i jedyne, o czym warto pamiętać, to bycie uważnym na ilość wody, jaką się mu podaje. Nie lubi on przelewania i nadmiernej wilgoci w glebie. Poza tym możesz go posadzić w każdym miejscu, a on dostosuje się do wybranego przez ciebie środowiska!

 Letnia perełka, czyli kwiaty hortensji

Kwitnie przez całe lato, jednak jej trwałość przekłada się na wszystkie pory roku. Popularna w polskich domach – hortensja. Oryginalne, kolorowe pęki kwiatów, tworzące bujne kulki można zakupić w wybranej formie lub samodzielnie posadzić i poczekać na kolorową niespodziankę.

Hortensja lubi środowisko wilgotne i cieniste, jednak świetnie radzi sobie z nadmiernym słońcem czy mrozem. To roślina samowystarczalna, która nie potrzebuje wiele pomocy, aby okazale się rozwijać. Zależy ci na pięknym balkonie przez cały rok? Koniecznie postaw na te gatunki roślin!

Czytaj też: Znosi przymrozki, jak i częste upały. Poznaj ten wyjątkowy gatunek prosto z Dalmacji!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.