Tej aranżacji pozazdroszczą ci sąsiedzi! Hit wśród dekoracji roślin na balkon i do ogrodu

Ta dekoracja na twoim balkonie lub w ogrodzie z pewnością nie umknie sąsiadom! Pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem blaszanych elementów. Zobacz, jak pięknie się prezentuje!

Dekoracje DIY wciąż utrzymują się na topie, zwłaszcza, jeśli chodzi o aranżacje balkonowe lub ogrodowe. Nie chcesz wydawać fortuny na dekoracje ze sklepów lub po prostu wolisz zabłysnąć czymś bardziej oryginalnym? W takim razie koniecznie sprawdź czy masz gdzieś w domu stare, blaszane wiadra. Nie wyrzucaj ich! To będzie klucz do wyjątkowej dekoracji dla twoich roślin. Jak wygląda to w praktyce?

Blaszane wiadra i skrzynki – wspaniała alternatywa tradycyjnych doniczek

Ta forma dekoracyjna jest nie tylko efektowna, ale również niesamowicie praktyczna. Daj drugie życie starym, blaszanym wiadrom, które posłużą ci jako doniczki dla roślin i kwiatów. Śmiało możesz nimi zaaranżować przestrzeń na balkonie, postawić w ogrodzie, a nawet powiesić, np. na drzwiach czy ścianie altany. Zawsze możesz też dodatkowo przystroić blaszane wiadra i skrzynki.

Modnym jest malowanie ich na biało, jak i doklejanie małych elementów dekoracyjnych, takich jak kamyczki. Dobrym pomysłem (w miarę możliwości) będzie doczepienie lampek świetlnych, co pozytywnie wypłynie na wygląd tych doniczek DIY w nocy!

Jakie rośliny nadają się do blaszanych doniczek dekoracyjnych?

Zdecydowaną zaletą tego sposobu DIY jest fakt, że jesteś w stanie wyhodować praktycznie każdą roślinę w takiej aranżacji. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią ziemię i rodzaj rośliny, który cię interesuje, aby rozpocząć przygodę. Dlaczego warto wykorzystać do tego blaszane wiadra?

Materiał z blachy jest w stanie przetrwać znaczenie więcej niż zwykła, plastikowa doniczka. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie od warunków pogodowych, twoje rośliny będą w pełni zabezpieczone. Oprócz tego całość świetnie się prezentuje i robi wrażenie na sąsiadach!

Czytaj też: Znana youtuberka wyznaje, że ma obsesje na punkcie tej rośliny! Zobacz, dlaczego jest tak popularna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.