Ten fotel zmieści się na każdym balkonie, a do tego jest szalenie wygodny i stylowy!

Balkon to idealne miejsce na relaks, szczególnie w ciepłe, letnie dni. Nie może zabraknąć nim komfortowego mebla, a strzałem w dziesiątkę będzie wygodny fotel. Zobacz modele, które zmieszczą się na każdym balkonie.

Wygodny fotel na mały balkon. Stwórz strefę relaksu

Balkon, nawet niewielki, może być przyjemnym miejscem odpoczynku. Do stworzenia takiej strefy sprawdzi się najlepiej wygodny fotel, w którym można poczytać książkę, posłuchać muzyki albo po prostu popatrzeć w niebo. Masz niewielki balkon, więc obawiasz się, że nie ma na nim miejsca na meble? W sklepach można znaleźć niezbyt duże, a równocześnie komfortowe fotele, w których można siedzieć godzinami. Jaki wygodny fotel na balkon wybrać?

Fotel na niewielki balkon: wiszący

Jednym z hitów na balkony są fotele wiszące, określane też jako krzesła brazylijskie. Są one wykonane z materiału i wiesza się je pod sufitem, dlatego to opcja skierowana do posiadaczy balkonu typu loggia. Są to bardzo wygodne fotele nawet na małe balkony.

wygodny fotel na balkonwygodny fotel na balkon fot. shutterstock.com

Właściciele klasycznych balkonów mogą wybrać fotele, które są zawieszone na specjalnych stojakach, stelażach. Często są to tzw. kokony, ale mogą mieć też inne formy, np. bardziej odkryte albo w formie pierścienia. 

Czytaj też: Jest zdrowa dla człowieka, jak i dla begonii. Po tym nawozie będzie uginała się od kwiatów

Fotel Acapulco na mały balkon

Wygodnym, a równocześnie niezajmującym dużo miejsca fotelem na balkon, jest także model o nazwie Acapulco. Jego plusem jest także stylowy, ciekawy i nowoczesny wygląd z nutą retro. Pierwszy model tego fotela pochodzi z lat 50. XX wieku.

Fotel Acapulco charakteryzuje się plecionym siedziskiem wykonanym zazwyczaj z syntetycznego rattanu lub innego tworzywa sztucznego, a nogi są metalowe. Niewielka szerokość fotela sprawia, że może się zmieścić na każdym balkonie. 

Czytaj też: Znana youtuberka wyznaje, że ma obsesje na punkcie tej rośliny! Zobacz, dlaczego jest tak popularna

Pufa typu worek do siedzenia na balkon

Alternatywą do klasycznych foteli są także pufy typu worki sako. Dla wielu osób są one najwygodniejszymi siedziskami. W dodatku można w nich nie tylko siedzieć, ale nawet przyjąć pozycję leżącą. Dopasowują się idealnie do naszego ciała, dzięki czemu zapewniają relaks. W sklepach można znaleźć pufy przeznaczone na zewnątrz, które są wodoodporne i wytrzymałe. 

Sprawdź też: Jaki pedicure na lato 2023? Te stylizacje są estetyczne, proste w wykonaniu i dodadzą klasy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.