Tiktokerka zrobiła niesamowitą metamorfozę swojego balkonu! Możesz ją powtórzyć za pomocą tych kilku rzeczy

Lato już coraz bliżej! W związku z przyjemniejszą pogodą coraz chętniej spędzamy czas na swoich balkonach i tarasach. Jedna z Tiktokerek postanowiła przeprowadzić łatwą, a zarazem efektowną metamorfozę swojego balkonu. Możesz ją powtórzyć przy pomocy zaledwie kilku rzeczy.

Balkon to doskonałe miejsce do letniego spędzania czasu. Aby jednak spełniał swoją istotną funkcję, warto zadbać, aby swoim wyglądem i wyposażeniem sprzyjał chwilom wypoczynku i relaksu. Jeśli więc twój balkon nadal nieco odstrasza wyglądem, przyszedł najwyższy czas na zafundowanie mu lekkiej metamorfozy!

Ta metamorfoza balkonu jest bardzo efektowna! Tiktokerka użyła do niej zaledwie kilku rzeczy 

Jedna z Tiktokerek, publikująca na swoim profilu filmiki o tematyce wnętrzarskiej, podzieliła się ze swoimi obserwatorami metamorfozą własnego balkonu, który znajdował się w opłakanym stanie. Dzięki kilku łatwo dostępnym rzeczom i chwili poświęconego czasu miejsce to zmieniło się wręcz nie do poznania! 

Na samym początku metamorfozy, kobieta dokładnie posprzątała cały balkon i zafundowała mu odświerzające malowanie. W polskich blokach taka ingerencja w fasadę budynku prawdopodobnie wymagałaby zgody spółdzielni, niewykluczone jednak, że podobny efekt udało by się uzyskać poprzez dokładne wyczyszczenie ścian oraz podłogi. Kolejnym krokiem było rozłożenie przez Tiktokerkę paneli tarasowych oraz zamontowanie karniszy i zasłon. Efekt jest naprawdę świetny.

Metamorfoza balkonu – czego potrzeba do jej wykonania?

Aby dokonać efektownej metamorfozy własnego balkonu, wbrew pozorom nie potrzeba wydawać ogromnej sumy pieniędzy ani zatrudniać do tego specjalnej ekipy. Do udoskonalenia balkonu na wzór pokazanego powyżej filmiku Tiktokerki, potrzebować będziecie:

  • Paneli tarasowych – kompozytowa płyta tarasowa to świetne rozwiązanie do szybkiej zmiany podłogi na tarasie lub balkonie. Płyty wyposażone są w specjalne klipsy dzięki którym z łączą się ze sobą jak puzzle, tworzą stabilną podłogę.
  • Karnisz sufitowy – pojedynczy karnisz z szyną zamontowany bezpośrednio do zadaszenia, pozwoli na powieszenie zasłon lub firanek na balkonie
  • Firanki – Zamontowane na balkonie stworzą romantyczny klimat i dodadzą charakteru całej przestrzeni. Dodatkowo mogą one pełnić rolę osłony przed rażącym słońcem.

Wszystkie wymienione powyżej rzeczy dostępne są między innymi w sklepie Ikea. Paczka 9 sztuk płyt tarasowych o wielkości 30x30 cm to koszt 99 zł. Karnisz sufitowy o długości 140 cm dostępny jest w cenie 60 zł, natomiast cena najtańszych firanek zaczyna się już od 20 zł. 

Zobacz także: Jak wyglądać modnie i oszczędzać? Te 5 rzeczy doda ci klasy i odrobiny luksusu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.