Zjawiskowe róże ogrodowe. Jak je pielęgnować, by cieszyły oczy przez cały sezon? Wystarczą te triki

Królowe ogrodów - tak nazywane są przez znawców roślin odmiany róż, które już dziś mogą zagościć w twoim ogrodzie. Dziś podpowiemy ci, jak prawidłowo je pielęgnować!

Uprawa róż w ogrodzie, to zdecydowanie jeden z częstszych pomysłów w polskich ogrodach. Róże są nie tylko piękne i ozdobne, ale również całkiem proste w pielęgnacji, wystarczy odrobina miłości do tych kwiatów, aby odwdzięczyły ci się wyjątkową kondycją i obfitym rozkwitem. Polecane zarówno dla początkujących ogrodników, jak i tych doświadczonych, poszukujących nowych rozwiązań do ogrodu. Jak dobrze pielęgnować róże w ogrodzie? Podpowiadamy!

Odpowiednio zadbane, zrobią furorę w twoim ogrodzie! Róże ogrodowe na topie

Dlaczego róże są tak wyjątkowym gatunkiem? Przede wszystkim zachwyca ich klasyczna forma, która zakwita w różnokolorowych barwach. Na ten moment jest aż 7 odmian róż, które możesz zasadzić w swoim ogrodzie! Róże potrzebują nasłonecznionego i przewiewnego miejsca. Nie lubią zaduchu i dużego cienia, z tego względu wybierz dla nich słoneczną lokalizację i patrz, jak długotrwale i obficie kwitną!

Zdecydowaną zaletą róż jest fakt, że możesz je sadzić w ogrodzie w różnorodnej formie. Nadają się zarówno do doniczek, bezpośredniego sadzenia w glebie, jak i porostu na żywopłotach czy kobiercach. To bez wątpienia najbardziej romantyczny kwiat, który może zadomowić się w twoim ogródku!

Podstawowa pielęgnacja róż dla długiej żywotności – jak wygląda?

Im starsze, tym mniej wody potrzeba? Zgadza się! Młode róże potrzebują zdecydowanie więcej wody od tych, które mają już swoje lata. Związane jest to z rozrostem korzeni, który z biegiem czasu ostaje i jest bardziej odporny na suszę.

Róże najlepiej podlewać wodą deszczową, która jest dla nich naturalnym źródłem minerałów! Nie zapomnij również o regularnym nawożeniu, dzięki którym pęki kwiatów nie opadną i będą mieniły się bogactwem kolorów, które zachwycą ciebie, jak i twoich sąsiadów.

Czytaj też: Tej aranżacji pozazdroszczą ci sąsiedzi! Hit wśród dekoracji roślin na balkon i do ogrodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.