Jak ochronić trawnik przed suszą? Znany ogrodnik z TikToka ma na to świetną radę! Wystarczy jeden sposób

Latem uporczywe upały mogą powodować nie lada wyzwanie nie tylko dla kwiatów, ale również dla samej trawy w ogrodzie. Sprawdź, jak skutecznie ochronić trawnik przed suszą!

Wysokie temperatury są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników, jak i początkujących miłośników roślin. Trawniki w bardzo nasłonecznionych miejscach są narażone na większe odwodnienie, a więc suszę i kłopot z utrzymaniem odpowiednich właściwości mineralnych w glebie. Nie martw się tym jednak na zapas! Są sposoby, które ochronią twój trawnik przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zobacz, jakie rady ma na to specjalista z TikToka!

Utrzymaj trawnik w najlepszej kondycji tego lata!

Podstawową zmianą, którą możesz wdrożyć latem do pielęgnacji trawnika będzie zmiana wysokości koszenia, o której mówi @ogrodnikdoskonaly na TikToku. Sprawdzi się to zarówno w przypadku osób, które mają dostęp do odpowiedniego nawodnienia trawy, jak i u tych, gdzie ten dostęp jest ograniczony.

Wyższe koszenie trawy będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla gleby, pozostawi jej więcej cienia i wilgoci, co przełoży się pozytywnie na ochronę przed suszą. Z tego względu nie skracaj maksymalnie trawnika! Podcinaj go do średniej wysokości.

 Chroń swój trawnik przed suszą – co jeszcze warto wiedzieć?

Zmiana wysokości koszenia trawnika to jedno, a drugim sposobem będzie poprawianie jakości gleby poprzez różnorodne nawozy i komposty, o czym wspomina @ogrodnikdoskonaly na TikToku. Dlaczego ten etap jest tak pomocny? Zapewnia on poprawę wchłanialności wody, jak i utrzymania jej odpowiedniego poziomu w glebie.

To również świetny booster dla składników mineralnych, które poprawią kondycję wszystkich roślin i kwiatów w ogrodzie. Trikiem na miękką glebę będzie wymieszanie kompostu z piaskiem, który jednocześnie zapobiegnie wysychaniu podłoża i jego pękaniu. Wypróbuj te sposoby już dziś, aby cieszyć się dobrze chronionym trawnikiem na dłużej!

Czytaj też: Tej aranżacji pozazdroszczą ci sąsiedzi! Hit wśród dekoracji roślin na balkon i do ogrodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.