Ten zestaw z Lidla przywołuje na myśl wakacje! Finezyjny, praktyczny i ozdobi każdy dom

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego też aranżacja domu to nie tylko meble, ale i inne elementy wyposażenia, które razem tworzą harmonijną całość. Wśród stylowych dodatków prym wiedzie zastawa stołowa. Bardzo stylową obecnie znajdziemy w ofercie Lidla.

Pomysłów na dobór zastawy stołowej jest sporo. Niektórzy stawiają na ponadczasową biel, inni powiedzą, że jest nieco bez wyrazu, dlatego wybierają intensywne kolory, które pasują np. do mebli. Inspiracją mogą być również pewne kraje, np. uwielbiana przez Polaków Grecja. Grecka mozaika na obiadowym talerzu wygląda wprost fantastycznie. Gdzie jej szukać?

Greckie wakacje na talerzu. Piękny design i miłe skojarzenia

Z czym kojarzą się wakacje w Grecji? Wiele osób pewnie powie, że z bajecznymi widokami, których motywem przewodnim są kolory biel i niebieski. I nie chodzi tylko o wodę, niebo i plaże. Grecja usiana jest białymi kamieniczkami z niebieskimi dachami. Charakterystyczna jest też grecka mozaika, pełna misternych wzorów i zdobień. To element lokalnej kultury, który kojarzy nam się z beztroskim biesiadowaniem, dlatego też fanom Grecji z pewnością przypadnie do gustu zastawa stołowa nawiązująca do tych motywów. 

Zastawa stołowa w Lidlu i Ikei. Ciekawe wzornictwo w uniwersalnych kolorach

W Lidlu możemy znaleźć zestawy złożone ze średniej wielkości talerzyków, miseczek i kubków, sprzedawanych po dwie sztuki w komplecie. Są wykonane z porcelany wysokiej jakości, nadają się do kuchenki mikrofalowej i mycia w zmywarce. Niestety w kolekcji tej brakuje dużych talerzy, ale możemy w tej sytuacji zastosować pewien eklektyzm i dobrać do nich te w jednolitym kolorze białym lub granatowym. 

Zastawa stołowa w stylu greckimZastawa stołowa w stylu greckim fot. kolaż Lidl

Zastawę stołową w stylu greckim można dostać także w Ikei. Co ciekawe, choć jest utrzymana w greckich kolorach, to każdy talerz miska czy kubek mają inne wzory, ale oczywiście pasujące do siebie. W Ikei owa zastawa sprzedawana jest osobno, po 4 talerze, 4 miski i kubki w zestawie. 

Zastawa stołowa w stylu greckimZastawa stołowa w stylu greckim fot. Ikea

Warto dodać, że eleganckiego sznytu talerzom w stylu greckim dodadzą sztućce w kolorze złotym lub miedzianym.

Zobacz też: Ten styl ma swój wielki powrót. TOP 5 rzeczy, które znajdziesz w szafie fanki mody vintage

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.