Ten domowy nawóz wzmocni pomidory. Będą obficie owocować! Wystarczy jeden składnik prosto z... grilla

Samodzielna uprawa pomidorów cieszy się ogromną popularnością. Wydawałoby się, że to proste zadanie, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jedną z nich jest regularne nawożenie. Doskonały nawóz możemy przygotować z popularnego składnika, który posiada każdy amator grillowania.

Możemy je zasadzać w szklarni, gruncie, pod foliami, ale również na balkonie. Łatwo samodzielnie wyhodować nasionka, a także zrobić rozsadę. A mowa o pomidorach, które w Polsce są wyjątkowo lubiane. Połowa czerwca to strategiczny czas w ich uprawie. To właśnie teraz wymagają regularnego nawożenia, które wzmocni sadzonki, a także przyczyni się do obfitego owocowania. Warto zastosować pewien domowy nawóz.

Dlaczego musimy nawozić pomidory? To niezbędne element uprawy

Gdy decydujemy się na samodzielną uprawę pomidorów w przydomowych ogródkach, czy też na balkonie, często chcemy, żeby była ona jak najbardziej ekologiczna. Dlatego też wiele osób ma opory przed stosowaniem nawozów mineralnych. Niepotrzebnie, bo są one jak najbardziej wartościowe i bezpieczne. Jednak z całą pewnością możemy wykorzystać sprawdzone sposoby na domowe nawozy, które znały jeszcze nasze babcie. Są łatwe w przygotowaniu i wysoce skuteczne. Przyczynią się do wzmocnienia kondycji krzaczków, które dzięki temu będą bardziej odporne na choroby grzybowe i szkodniki. 

Domowe nawozy do pomidorów. Zajrzyj do grilla

Dużą popularnością cieszy się nawóz, a w zasadzie gnojówka z pokrzywy, która ma szereg składników mineralnych potrzebnych pomidorom. Równie skuteczny jest nawóz z drożdży, a także kiszonka ze skorki banana. Owady odstraszy mikstura z olejku neem i szarego mydła. Warto też zastosować nawóz z węgla drzewnego, który zawiera potas i fosfor, dwa pierwiastki szczególne ważne dla pomidorów. Wystarczy rozdrobnić kawałek węgla drzewnego, z czego nabieramy jedną łyżkę powstałego pyłu i zalewamy ją jednym litrem ciepłej wody. Mieszamy i czekamy kilka godzin. Powstałą miksturą podlewamy krzaczki. Czynność możemy powtarzać raz w miesiącu. Nawóz nadaje się też do ogórków.

Zobacz też: Odżywione i wygładzone włosy w jedną noc. Nałóż ten produkt i ciesz się efektem "wow" z samego rana!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.