To najpiękniejsze kwiaty na balkon! Sąsiedzi będą spoglądać z zazdrością

Kwiaty są najpiękniejszą ozdobą na balkon. Do wyboru mamy wiele gatunków i odmian. Zobacz ładne kwiaty na balkon, które zachwycają i trudno przejść obok nich obojętnie.

Sundaville: popularna w ostatnich latach, piękna roślina na balkon

Jeśli szukasz efektywnej rośliny na balkon, o kolorowych i pięknych kwiatach to sundaville może być strzałem w dziesiątkę. Jej inne nazwy to dipladenia oraz manedwilla. To pnąca, egzotyczna roślina z dużymi kwiatami w kształcie lejków i intensywnie zielonymi listkami. To idealny kwiat na balkon zachodni, bo lubi dużo słońca, ale nie przepada za bezpośrednim nasłonecznieniem. Kwiaty sundaville są najczęściej czerwone, ale są też odmiany białe i różowe. Wymaga nawożenia, regularnego podlewania oraz zraszania wodą. Kwitnie długo: od maja do października. 

Czytaj też: Zjawiskowe róże ogrodowe. Jak je pielęgnować, by cieszyły oczy przez cały sezon? Wystarczą te triki

Ładne kwiaty na balkon: nemezja powabna

Na słonecznym balkonie, południowym lub zachodnim, bardzo dobrze będzie czuła się także nemezja powabna. Jej nazwa bardzo dobrze do niej pasuje, bo faktycznie jej kwiaty są piękne i zachwycają swoimi barwami. Mogą być jednobarwne, dwubarwne, a nawet wielobarwne!

To roślina jednoroczna, o wysokości ok. 20 - 40 cm. Kwitnie od czerwca do połowy sierpnia. Nie ma dużych wymagań glebowych, może być ziemia uniwersalna. Wymaga nawożenia, najlepiej 3 razy w ciągu lata. Nemezja nie lubi przesuszenia ani przelania, jej podłoże musi być stale wilgotne. 

Piękne kwiaty na balkon: surfinie

Surfinia to odmiana petunii. Ma piękne, zwisające pędy o dużych, wielobarwnych kwiatach. To roślina bardzo lubiąca słońce. Sprawdzi się na balkonie południowym oraz zachodnim.  Kwitnie długo, bo od maja aż do pierwszych przymrozków. Bardzo ważne jest podlewanie, a w czasie upałów trzeba to robić nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem, ale umiarkowaną ilością wody. 

Czytaj też: Użyj tej przyprawy do zrobienia oprysku, a twoje pomidory będą zdrowe i piękne! Łatwa receptura

Kobea na balkon: efektowna roślina pnąca

Do jednych z najładniejszych kwiatów na balkon należy kobea pnąca. Nadaje się na balkony słoneczne, ale będzie kwitła także w półcieniu. Rośnie bardzo szybko i ma niezwykłe, lejkowate kwiaty oraz dużo liści. Potrzebuje podpór, po których będzie mogła się piąć. Jej pędy są dość słabe, więc musi być w miejscu osłoniętym od wiatru. Kwitnie od połowy lipca do jesieni. Kobea pnąca wymaga regularnego podlewania, szczególnie podczas susz, a także intensywnego nawożenia co 2 lu 3 tygodnie.

Ładne rośliny balkonowe: fuksja

Powyższe kwiaty nadają się na balkony słoneczne, ale piękne kwiaty rosną także na cienistych stanowiskach. Przykładem jest efektowna fuksja. Nie lubi pełnego słońca, dlatego nie nadaje się na balkon południowy ani zachodni.

Ma niezwykły, intensywny kolor, różowo-fioletowy, choć niektóre odmiany mają inne barwy. Jej kwiaty są oryginalne i nie można ich pomylić z żadnymi innymi. Trzeba ją regularne podlewać i zraszać.  

Sprawdź też: Chcesz mieć piękną skórę? Lepiej zapomnij o tych nawykach. Powodują krostki i inne niedoskonałości

Więcej o:
Copyright © Agora SA