3 najpiękniejsze krzewy na balkon i taras. Zachwycają kwiatami i są ozdobą na lata

Aranżację balkonu warto potraktować długoterminowo i oprócz kwiatów jednorocznych uwzględnić takie rośliny, które zostaną z nami na długo. Te trzy krzewy będą wspaniałą ozdobą na lata.

Jeśli chodzi o aranżację balkonu, to często kończy się ona na wyborze mebli i kwiatów doniczkowych. Pelargonie, petunie, surfinie czy fuksje to rośliny jednoroczne, dlatego co roku czeka nas hodowanie ich od początku. Możemy też postawić na krzewy ozdobne w donicach, które będą rosły znacznie dłużej niż jeden sezon. Oto trzy, które z powodzeniem poradzą sobie na polskim balkonie.

Różany mini ogród na balkonie. Te odmiany róż poradzą sobie

Na balkonie z całą pewnością poradzą sobie nieduże tuje czy cyprysiki, ale jeśli kochamy kwiaty, to możemy postawić na pewne odmiany kwitnąca i to długoletnie. Wielbiciele róż ucieszą się na wieść, że nawet nie posiadając ogrodu, mogą cieszyć się ich widokiem. Karłowate odmiany róży pnącej jak najbardziej możemy uprawiać na balkonie.

Możemy wybrać wśród odmian dorastających do 50 cm takimi jak:  'Samba', 'Aladdin Palace', Meigalpio', 'Meidrifora', 'Coral Pin’s', 'Purple Rain', a jeśli dysponujemy duzym balkonem, na którym możemy ustawić skrzynię z pergolą to warto rozwazyć odmiany dorastające do 2 metrów:  'Ausgold', 'Darpellerin', 'Poulren 024', 'Elmshorn', 'Rose de Rescht', 'White Haze'), 'White Fairy', 'The Fairy', 'Larisa'), 'Mrs. John Laing', 'Peace', 'Heidi Klum', 'Augusta Luise', 'Ambasador', 'Erotica'.

Róża wymaga sporo uwagi, ale jest tego warta. Potrzebuje dużej donicy, dobrej jakości żyznej gleby, np. specjalnej ziemi do róz, a także dedykowanego nawozu. Ponadto róże trzeba na bieżąco monitorować pod kątem mszyc i chorób grzybowych. Lubią słońce, dlatego dobrze odnajdą się na balkonie. Kwitnąć na ogóle od czerwca do października, później możemy je przyciąć. Zimą należy otulić różę agrowłókniną, a także postawić na czymś np. styropianie w kącie balkonu. 

Granatowiec świetnie poradzi sobie w donicy. Ma piękne kwiaty

Ten krzew jest mało popularny, a zdecydowanie zasługuje na uwagę. Granatowiec kwitnie od wiosny do jesieni i świetnie czuje się w dużej donicy. Jednak chodzi tylko o odmiany ozdobne, tych owocujących lepiej unikać. Kwiaty granatowca występują w kilku kolorach: czerwonym, żółtym, pomarańczowym i białym. Granatowce kochają słońce i systematyczne podlewanie szczególnie latem. Zimą należy przenieść je do chłodniejszego ciemnego miejsca, nie przetrwają na balkonie. Krzew ma formę drzewka i nie potrzebuje na ogół podpory.

Oleander to podróż do Hiszpanii. Wygląda egzotycznie

Oleander to znak rozpoznawczy Europy Południowej. Jest nieco bardziej wymagający od poprzedników i zdecydowanie stworzony do uprawy w donicy, ponieważ nie wytrzyma chłodniejszych temperatur. Wymaga obfitego podlewania, latem nawet dwa razy dziennie. Nie znosi zbyt dobrze deszczu, ponieważ kwiaty zaczynają gnić, zatem warto ustawić go na zadaszonym balkonie. Najlepiej przy ścianie, ponieważ źle znosi wiatr. Zimą przenosimy go do chłodnego, jasnego pomieszczenia.

Zobacz też: Te paznokcie wylansowała Halle Bailey na Instagramie! Zobacz, jak prezentuje się morski manicure

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.