Mszyce w ogrodzie? Ten domowy sposób pozwoli ci o nich zapomnieć na dobre

Mszyce potrafią być niemałym utrapieniem dla ogrodników i ich roślin. Masz je w swoim ogrodzie? Nie martw się na zapas! Z tym domowym sposobem szybko się ich pozbędziesz.

Mszyce to owady roślinożerne, które nie tylko zjadają części roślin, ale również powodują zaburzenia w ich owocowaniu. Ich wydzielina sprawia, że dana roślina jest też atakowana przez mrówki czy grzyby, które również pogarszają kondycję liści, jak i łodyg. Chemiczne preparaty do ciebie nie przemawiają? Nie musisz wydawać na nie pieniędzy! Wystarczy domowy sposób, aby w pełni pozbyć się tych szkodników z twojego ogrodu!

Dwa składniki, które czynią cuda – użyj ich do walki z mszycami!

Ten domowy sposób znają od lat nasze babcie! Okazuje się, że sprawdza się nie tylko w kwestii udrażniania rur, ale również w walce z mszycami jest niezawodny. Ocet i soda oczyszczona to tajne składniki, które pomogą ci pozbyć się mszyc z twojego ogrodu.

Wystarczy, że przygotujesz mieszankę na bazie wody i octu w proporcji 1 do 10 z przewagą wody i spryskasz miejsca, w których ulokowały się mszyce. Pamiętaj, żeby wlewać ocet do wody, a nie na odwrót!

Sposób z sodą oczyszczoną – jak wygląda?

W tym wypadku również postaw na mieszankę z wodą, jednak dodaj do niej pół łyżeczki oleju do smażenia. Wystarczy ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w ciepłej, niegorącej wodzie, a następnie spryskanie nią liści i roślin zaatakowanych przez mszyce.

Ten sposób jest naturalną metodą, szybką i skuteczną, która pomoże ci również zaoszczędzić pieniądze na chemicznych produktach! Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku warzyw i owoców, które później lądują na naszych stołach. Zobacz, jakie to proste i skuteczne!

Czytaj też: Jak ochronić trawnik przed suszą? Znany ogrodnik z TikToka ma na to świetną radę! Wystarczy jeden sposób

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.