Balkon w stylu romantycznym to prawdziwy raj pełen spokoju. Wystarczy postawić na taką kolorystykę

Mówiąc o stylu, zazwyczaj inspirujemy się konkretnymi regionami czy krajami. Możemy też puścić wodze fantazje i postawić na emocje. Balkon w tym stylu to idealna propozycja dla romantycznych dusz.

Różne zakątki na świecie to duża dawka inspiracji. Rekordy popularności bił styl skandynawski, teraz na czasie jest styl włoski, grecki, hiszpański i francuski. Pomysłów na aranżacje możemy poszukać też w świecie własnych emocji, a na pewno wielu osobom przypadnie do gustu balkon w stylu romantycznym. 

Romantyczny balkon, czyli jaki? Pełen delikatnych kolorów 

Romantyczny balkon rządzi się swoimi prawami. Ważna jest paleta kolorów, powinny być delikatne i pastelowe, do tego grona należy: biel, błękit, pudrowy róż, beż, pistacja, szarość, jasna lawenda. Te kolory dają wrażenie harmonii i spokoju, no i oczywiście romantyzmu.

W ten styl wpisują się białe meble np. bielone drewno lub delikatne metalowe krzesła i stoliki w kolorze białym, z finezyjnymi ozdobami. Mile widziane są fotele i kosze wiklinowe, szczególnie odnowione na jasne kolory. Pastelowe akcenty możemy wprowadzić dzięki miękkim poduszkom i kocom z motywami kwiatowymi. 

W styl romantyczny wpisują się techniki typu decoupage, dlatego wszelkie wazony i donice, wykończone w ten sposób, będą doskonale pasować. Przytulności doda pleciony dywan. 

Rośliny na romantycznym balkonie. Niczym tajemniczy ogród

Na balkonie oprócz mebli ważna jest oczywiście roślinność. Jeśli jesteśmy nieco bardziej zaawansowanymi ogrodnikami, to warto spróbować swoich sił w uprawie róż w donicach. Wyższe odmiany potrzebują skrzyń z drabinkami, po których będą mogły się piąć, a te z kolei wyjątkowo dobrze wpisują się w ideę romantycznego balkonu. Inne piękne krzewy to rododendrony i ołowniki.

Ponadto warto postawić na kwiaty, które oprócz wyglądu, mają walory zapachowe np. lawenda czy smagliczka. Jasnoróżowe petunie, stokrotki i margerytki, a także hortensje to także doskonały pomysł. Na balkonie w stylu romantycznym ważne jest klimatyczne oświetlenie np. girlanda świetna i jasne drewniane lampiony. Jeśli możemy sobie pozwolić, to białe zasłony doskonale uzupełnią całość.

Zobacz też: Ten olej z "cudownego drzewa" działa genialnie na skórę i włosy! Jak go używać?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.