Balkon w stylu angielskim to urokliwy zielony zakątek z nutką retro. Nie jest trudno go zaaranżować

Ogromną popularnością cieszą się obecnie balkony rodem z południa Europy: włoski, hiszpański czy grecki. Inspiracji warto poszukać też gdzie indziej. Zwolennicy aranżacji w klimacie retro pokochają balkony w stylu angielskim.

Polskie balkony od dłuższego czasu wyszły poza ramy plastikowych kompletów wypoczynkowych i naręczy pelargonii. Tak, jak i w przypadku wnętrza domu, w kwestii balkonu również szukamy spójności i stylu, który uczyni ten zakątek idealnym do odprężenia. Styl brytyjski może być strzałem w dziesiątkę.

Czym charakteryzuje się balkon w stylu angielskim? To umiłowanie do prostoty i natury

To jeden z najbardziej minimalistycznych sposobów na urządzenie balkonu, a przy tym pełen retro uroku. Styl angielski to ukłon w stronę jak najbardziej naturalnych i spokojnych kolorów, zatem szarość, postarzana biel i beż będą jak najlepszym wyborem. Warto rozejrzeć się za meblami z drugiego obiegu, lub własnoręcznie odnowić wiklinowe fotele, lub drewniane ławy, stoliki i składane krzesła.

Świetnie sprawdzi się wszystko, co rattanowe np. bielone pufy i skrzynie na koce i pościel. Dobrym rozwiązaniem będą meble technorattanowe, które bez problemu przezimują na zewnątrz, o ile będą przykryte jakimś pokrowcem. Bezowe pledy i poduszki to idealne uzupełnienie. Anglicy kochają się w barwnych kwiatowych wzorach np. w róże, więc możemy zadbać o dodatki z takim printem. 

Jakie rośliny powinny znaleźć się na angielskim balkonie? Stare i dobrze znane odmiany

Na balkonie w stylu angielskim jest mało miejsca na egzotykę, dlatego najlepiej postawić na lawendę, stokrotki, margerytki, koleusy, słoneczniki, petunie, smagliczki, a szczególnie miniaturowe róże w donicach. Wspaniale wyglądać będą większe hortensje. W styl angielski wpisują się kamienne i gliniane donice, a także plecione koszyki. Nie zapomnijmy o ziołach, które roztoczą piękne aromaty. Całości dopełnią duże białe lampiony.

Zobacz też: Upięcia z klamrą to prawdziwy HIT na lato 2023. Te 3 propozycje są wygodne, praktyczne i łatwe do wykonania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.