Balkon w stylu włoskim to namiastka słonecznych wakacji. Te dodatki sprawią, że poczujesz dolce vita

Balkon właśnie temu powinien służyć. Doświadczaniu słodkiego dolce vita w ciepłe dni. Skoro zazdrościmy Włochom podejścia do życia, to może warto zainspirować się też ich pomysłami. Balkon w stylu włoskim to mały raj na ziemi.

Coraz więcej osób chce, ażeby balkon czy taras były spójne i nawiązywały do konkretnego stylu. To gwarancja uzyskania harmonijnego miejsca do wypoczynku, zgodnego z naszym poczuciem estetyki. Wiele osób chce stworzyć sobie namiastkę ukochanych kierunków, np. Włoch. Cudowne dolce vita możemy stworzyć dzięki pewnym dodatkom, nawiązującym do słonecznej Italii. 

Czym charakteryzuje się styl włoski? To cytrusowy zawrót głowy

Włochy to pewien estetyczny eklektyzm, na pograniczu vintage i nowoczesności. Do włoskiego stylu możemy też podejść w nieco inny sposób. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych akcentów są cytryny na drzewach. Dla nas to zupełna egzotyka, która z miejsca przenosi nas wspomnieniami do wakacji we Włoszech. Połączenie zieleni i cytrusowego odcienia żółtego to bardzo klimatyczny duet.

Idealny na lato. Jak zaaranżować balkon w stylu włoskim? Warto postawić na metalowe krzesła i stoliki w kolorze żółtym, które uzupełnimy poduszkami z printem w cytryny.  Do takiego zestawu znakomicie pasuje juta i suszone trawy, np. jako dywan, pufy i kosze. Cudownego klimatu dodają girlandy z żarówkami.

Jakie rośliny umieścić na balkonie w stylu włoskim? Dużo, dużo zieleni

Wbrew pozorom w polskich warunkach możemy spróbować hodowli cytryn na balkonie. Warto postawić na te większe egzemplarze, uprawa od ziarenka zajmie lata. Cytryny rosną tam, gdzie lato jest suche i bardzo gorące. Natomiast zimą temperatura nie schodzi poniżej 10 stopni, dlatego krzaczek trzeba przenieść do domu do chłodnego pomieszczenia.

Jeśli mamy naprawdę słoneczny balkon, to misja powinna się powieść. Podłoże drzewka powinno być stale wilgotne. Powinno się stosować specjalny nawóz do cytrusów. Poza tym warto znaleźć miejsce dla zielonych bujnych krzewów i żółtych kwiatów np. złocieni i surfinii. 

Zobacz też: Śliczny i elegancki ślubny pedicure. To ponadczasowy wybór, który króluje nie tylko w 2023

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.