Tę roślinę zdecydowanie warto mieć w domu. Aloes pięknie wygląda i zachwyca właściwościami. Jak go pielęgnować?

Aloes jako roślina domowa to nie tylko świetny sposób na dekorację przestrzeni, ale również naturalne źródło dobroczynnych właściwości. Zobacz, jak prawidłowo go pielęgnować!

Aloes od dawna znany jest ze swoich właściwości leczniczych, jak i pielęgnacyjnych. Z tego względu ma on swoje miejsce w kosmetykach do twarzy, ciała i włosów. Aloes jako roślina doniczkowa często też gości w polskich domach i świetnie sprawdza się w formie dekoracji przestrzeni. Odpowiednio pielęgnowany, wyrasta do naprawdę pokaźnych rozmiarów, o czym warto pamiętać, decydując się na jego uprawę. Co warto wiedzieć o właściwościach i pielęgnacji domowego aloesu? Podpowiadamy!

Aloes w uprawie domowej – poznaj go bliżej!

Aloes jest świetną rośliną dla początkujących, jak i tych bardziej zaprawionych w boju miłośników roślin. Nie potrzebuje wiele – przetrwa suszę ze względu na odpowiednie magazynowanie płynów i substancji odżywczych w liściach. Aloes mimo że nie wymaga wiele, to potrzebuje jednak sporo nasłonecznienia. Dlatego upewnij się, że stoi w miejscu, w którym nie zabraknie mu promieni słonecznych!

Ze względu na szybki rozrost aloesu, pamiętaj o wsparciu go, np. ozdobnymi patykami czy sznurkami, aby się nie przewracał. Istotne jest również posadzenie go na samym początku w dużej doniczce, co pozytywnie wpłynie na jego wzrost.

Domowy aloes do użytku w pielęgnacji na co dzień

Kiedy twój aloes rozkwitnie nie bój się go użyć jako naturalnego składnika, np. w pielęgnacji twarzy! Śmiało przetnij jego liście, aby dostać się do środka – do miąższu, który możesz wydobyć nożykiem. Możesz włożyć miąższ aloesowy do lodówki, a następnie nałożyć go na twarz jako naturalną maseczkę.

To również świetny pomocnik dla skóry uszkodzonej czy przesuszonej – miąższ odpowiednio nawilży wybrane miejsca i zapewni chłodzący efekt, przynoszący ulgę. Sprawdzi się to zwłaszcza w obecnym sezonie letnim, gdzie jesteśmy narażeni na poparzenia słoneczne. Zacznij hodować swój aloes już dziś!

Czytaj też: Mszyce w ogrodzie? Ten domowy sposób pozwoli ci o nich zapomnieć na dobre

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.