Masz już dość much w domu? Pozbądź się ich z tym sprawdzonym sposobem. To bardzo proste

Muchy to jedne z najbardziej irytujących owadów, które trafiają do naszych domów. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możesz je odpędzić! Zobacz, jakie to proste!

Problem z owadami, jakimi są muchy w okresie letnim to prawdziwa zmora w polskich domach. Kiedy tylko zrobi się cieplej można zauważyć ich obecność nie tylko w domu, ale również na zewnątrz, np. na tarasie czy balkonie. Istnieją jednak sposoby, które skutecznie pomagają w zwalczaniu tych owadów na dobre! Masz już dość towarzystwa much w twoim domu? Te rozwiązania pozwolą ci o nich zapomnieć na dobre. Jak skutecznie zwalczać muchy? Podpowiadamy poniżej!

Jak pozbyć się much w domu? Wystarczy jedna, domowa technika!

Mimo że jedna pospolita mucha żyje z reguły tylko jeden miesiąc, to ten gatunek potrafi się bardzo szybko rozmnażać i sprawiać niemały kłopot w sezonie letnim. Muchy najczęściej pojawiają się w miejscach, w których jemy i przechowujemy jedzenie.

Mucha na roślinieMucha na roślinie fot. Shutterstock

Z tego względu pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu stołu w kuchni i nie pozostawianiu resztek na widoku. Warto również regularnie czyścić odpływ zlewu i pamiętać o wyrzucaniu śmieci na czas. Dzięki temu można zapobiegać ewentualnemu namnożeniu się owadów w domu.

Ocet jabłkowy i olejek waniliowy na muchy – sprawdź, jak działa!

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na specjalistyczne środki chemiczne odstraszające owady, gdzie nie masz gwarancji, że zadziałają, to ten naturalny sposób będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę! Muchy nienawidzą połączenia olejku waniliowego z odrobiną mięty – uciekają od niego, jak najdalej.

Mucha na oknieMucha na oknie fot. Shutterstock

Postaw na stole słoiczek lub flakonik z tymi składnikami i patrz, jak owady znikają z wybranej przestrzeni. Drugą możliwością jest ocet jabłkowy, który warto zmieszać z olejkiem eterycznym i rozpylić go w pomieszczeniu za pomocą dyfuzora. Dzięki temu pozbędziesz się much z domu w mgnieniu oka!

Czytaj też: Krzew idealny na działkę i do ogrodu. Berberys kolumnowy jest wdzięczny i łatwy w uprawie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.