Ten domowy nawóz z jednego składnika zasili hortensje jak żaden inny. Będą uginać się od kwiatów

To jedne z najpiękniejszych krzewów kwitnących. Hortensje zachwycają zjawiskowymi kulami kwiatów, a przy tym nie są wybitnie wymagające. Warto je jednak wspomagać pewnym domowym arcy prostym nawozem.

To prawdziwa ozdoba ogrodu, choć zdarza się, że i balkonu. Hortensje biją rekordy popularności nie tylko ze względu na swoją urodę, ale również niewielkie wymagania. Należą do nielicznych kwiatów, które występują również w kolorze niebieskim. Jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki, to będą cieszyć oko na długo.

Podstawowe wymagania hortensji. Nie jest trudno je zapewnić

W przypadku hortensji strategiczne jest stanowisko, najlepiej rosną w półcieniu, z tego względu, że z jednej strony kochają słońce i to w nim najpiękniej kwitną, z drugiej potrzebują też stałej wilgoci, o którą trudno w pełnym słońcu. Poza tym warto ulokować je w miejscu osłoniętym od wiatru. Warunkiem niezbędnym jest żyzne, ale kwaśne podłoże, tylko w takim rosną bujnie.

Strategiczną czynnością jest podlewanie, ponieważ hortensje nie znoszą przesuszenia, powinny mieć stale lekko wilgotną glebę. Podlewać należy je ostrożnie, bezpośrednio do podłoża, uważając na kwiaty. Jak każdy krzew kwitnący potrzebuje nawozu. Doskonałą odzywkę możemy przygotować sami.

Domowe nawozy do hortensji. Wystarczy jedna limonka

Nawożenie hortensji to czynność niezbędna. Co ciekawe, niektóre nawozy mogą sprawić, że zmieni ona kolor. Hortensja lubi kwaśny odczyn, dlatego też nawozy do niej mają podobny odczyn. Warto wyposażyć się w dedykowane tym kwiatom nawozy mineralne, jeśli jednak będziemy mieli limonkę na stanie, to możemy przygotować z niej domowy nawóz. Wystarczy zetrzeć z niej skórę i wymieszać z litrem wody. Odstawiamy na godzinę, a następnie odcedzamy płyn. Takim nawozem hortensje możemy nawozić raz na 15 dni. Jest odpowiednia także dla pelargonii i storczyków. 

źródło: deccoria.pl

Zobacz też: Jakie paznokcie na lato 2023? Postaw na te, jeśli kochasz wzorki. Są łatwe w wykonaniu, a szalenie efektowne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.