Tych rzeczy nie rób na balkonie! Może cię to słono kosztować

Tych rzeczy wystrzegaj się na balkonie. Są zakazane i grożą nawet karą wysokiej grzywny. To ważne, zwłaszcza, jeśli chodzi o sezon letni. O czym warto pamiętać? Sprawdź!

Zdawać by się mogło, że skoro mamy własny balkon, to możemy robić na nim to, co nam się podoba. Okazuje się jednak, że istnieją niektóre przepisy prawne, które warto znać, aby nie popełnić wykroczenia i nie zapłacić za to grzywny. Czy na balkonie zawsze możesz swobodnie grillować? Czy są rzeczy, których nie możesz na nim trzymać? Zapoznaj się z tymi informacjami i bądź gotowy na letnie aktywności na balkonie bez obaw! Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Unikaj tych rzeczy za wszelką cenę – bezpieczny okres letni na balkonie

Kwestia grillowania na balkonie w dużej mierze zależy od wspólnoty mieszkaniowej. Jeśli już masz ochotę rozpalić grilla i zaprosić znajomych, upewnij się, że istnieje rozporządzenie, które zezwala mieszkańcom na organizację takiego wydarzenia. Często grillowanie może być zakazane na balkonie ze względu na potencjalny pożar lub utrudnioną drogę ewakuacyjną.

W takim wypadku możesz nabawić się wysokiej kary pieniężnej, a nawet stanięcia przed sądem. Do tego zalicza się głośna muzyka i nieprzestrzeganie ciszy nocnej, które w połączeniu mogą stanowić jedno duże wykroczenie.

Zakazane rzeczy na balkonie – o czym jeszcze warto pamiętać?

Okazuje się, że przepisy nie mówią tylko i wyłącznie o imprezach czy eventach organizowanych na balkonach, ale również o ekwipunku, który się na nim znajduje. Do rzeczy, których prawnie nie możesz przetrzymać na balkonie należą m.in. butle z gazem, kanistry z paliwem, fajerwerki i petardy, rozpuszczalniki, farby i lakiery, które zawierają rozpuszczalniki i akumulatory samochodowe.

Te rzeczy również wiążą się z zagrożeniem pożarowym i grożą karą grzywny, nagany, a nawet aresztu w zależności od stopnia zagrożenia. Wystrzegaj się ich przez cały rok, nie tylko latem, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Czytaj również: Balkon w stylu romantycznym to prawdziwy raj pełen spokoju. Wystarczy postawić na taką kolorystykę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.