Najdziwniejsze rośliny doniczkowe. Wyglądają jak z innej planety, a są proste w uprawie

Te rośliny są wyjątkowe i nietypowe, ale możesz je bez problemu hodować w doniczce. Jak wyglądają najdziwniejsze rośliny doniczkowe? Spójrz na te dwa, oryginalne gatunki!

Rośliny doniczkowe, które robią efekt "wow" w każdym domu? Tak! Te gatunki potrafią zachwycać i zastanawiać swoim nietypowym wyglądem jednocześnie. To najdziwniejsze rośliny doniczkowe, które możesz mieć w swoim domu i cieszyć się ich oryginalnością każdego dnia. Te dwa typy roślin są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników roślin. Jak wyglądają i jaką pielęgnację należy przy nich stosować? Podpowiadamy!

Żywe kamienie – niepozorna i oryginalna roślina do domu

Żywe kamienie znane również jako lithops w profesjonalnym nazewnictwie, to małe sukulenty, które swoim wyglądem przypominają nic innego, jak właśnie – kamienie. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim interesująca kolorystyka. Pochodzą z Afryki Południowej, co spowodowało, że bardzo dobrze znoszą suszę.

Kumulują dużą ilość wody w kamienno-podobnych liściach i nie boją się mocnej ekspozycji na słońcu. Nie potrzebują często podlewania, co na pewno przypadnie do gustu zapominalskim. Nie są trudne w uprawie, dlatego poleca je się początkującym. To jednak świetny gatunek w kolekcji doświadczonych miłośników roślin.

Oplątwy – roślinny wyglądające, jak z innej planety!

Znane pod uroczą nazwą tilandsie, czyli oplątwy są wyjątkowym gatunkiem, który do życia nie potrzebuje nawet ziemi, ani innego podłoża. Nie mają one korzeni, a składniki odżywcze pobierają z powietrza i wody zatrzymującej się na liściach. W środowisku naturalnym dorastają do pokaźnych rozmiarów.

Szary osad na ich liściach, to charakterystyczny znak pobierania wody i innych minerałów ze środowiska. Oplątwy często wsadza się do szklanych, podwieszanych doniczek, gdzie mogą później swobodnie zwisać i tworzyć ze swoich liści nietypowe kształty. Podobnie jak żywe kamienie, tilandsie są proste i łatwe w uprawie.

Czytaj też: Te rośliny pnące świetnie poradzą sobie na balkonie. Zachwycą ciebie i sąsiadów pięknymi kwiatami

Więcej o:
Copyright © Agora SA