Ikea z innowacyjnymi rozwiązaniami dla domu. Niewielkie sprzęty mają ułatwić codzienne funkcjonowanie

Wszystko wskazuje na to, że Ikea niebawem zaoferuje swoim klientom kolejne bardzo użyteczne sprzęty typu smart. Spodobają się nie tylko fanom nowoczesnych rozwiązań.

Z danych w agencji certyfikacyjnej FCC można wywnioskować, że Ikea przygotowuje nowe urządzenia z segmentu smart home. Jest to kolejny krok w kierunku innowacyjnych rozwiązań dla domu. Jak do tej pory za pomocą pilota, aplikacji czy komendy głosowej mogliśmy dostosować światło, manewrować roletami, czy uruchamiać muzykę lub nawilżacz powietrza. Wszystko działa niczym naczynia połączone. Ikea zamierza poszerzyć serię smart home.

Zobacz też: W Lidlu stylowe hamaki za 39,99 zł. Wygodne, ładne i bardzo wytrzymałe

Do rodziny sprzętów smart home według bazy amerykańskiej agencji FCC dołączą dwa czujniki. Pierwszy Parasoll Open/Close Sensor będzie informował o otwarciu drzwi lub okien, co będzie przydatne nie tylko dla rodziców, ale również w razie włamania. Drugi to czujnik ruchu Vallhorn Motion Sensor. Wszystko ma wsparcie dla protokołu Zigbee i będzie zasilane na baterie.

Zobacz też: Zamiast wyrzucać do śmietnika, zrób z niej prosty nawóz. Monstera będzie rosła jak szalona

Sukces niemal gwarantowany. Polacy kochają szwedzkiego giganta

Póki co nie wiadomo jeszcze kiedy sprzęty zostaną wprowadzone do sprzedaży. Patrząc na to, że według statystyk sklepy IKEA w Polsce odwiedzają przeszło 22 miliony osób, natomiast sklep online aż 163 miliony można przypuszczać, że zainteresowanych kolejnymi smart home gadżetami nie zabraknie.

Zobacz też: Pedicure jak z bajki? Poznaj syrenią stylizację paznokci, która zachwyca na Instagramie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.