Wymieszaj z wodą i podlej rośliny. Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i obsypie się kwiatami

Skrzydłotwiat to wdzięczny kwiat, który często łatwo zmarnować przez nieodpowiednią uprawę. Z tym jednym, domowym trikiem pozbędziesz się tego kłopotu! Zobacz, jak to działa.

Skrzydłokwiaty często królują w polskich domach nie tylko ze względów estetycznych czy dekoracyjnych, ale również zdrowotnych. To właśnie ten gatunek roślin świetnie oczyszcza powietrze i sprawia, że w pomieszczeniu nie zbiera się natarczywie kurz. To wdzięczne rośliny, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która uchroni je, np. przed żółknięciem liści czy słabym rozkwitem. Istnieje na to sprawdzony, domowy sposób! Zobacz, jak działa poniżej.

Skrzydłokwiat w formie – wystarczy jeden składnik!

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny w sklepie ogrodniczym na chemiczne odżywki, to ten sposób będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy jeden składnik, który na pewno masz w domu i z łatwością wykorzystasz go do polepszenia stanu twojego skrzydłokwiatu.

W litrze ciepłej wody rozpuścić łyżkę cukru i taką mieszanką podlewaj skrzydłokwiat raz na miesiąc, a efekty zaskoczą! Dlaczego cukier? Jego naturalne właściwości wspierają proces fotosyntezy, co przekłada się pozytywnie na kwitnięcie i ogólny stan skrzydłokwiatu. Dzięki temu możesz cieszyć się z jego prezencji i dobrej kondycji przez długi czas.

O czym jeszcze warto pamiętać przy pielęgnacji skrzydłokwiatu?

Zawsze należy mieć na uwadze, że skrzydłokwiat nie przepada za zimną wodą – wybieraj dla niego letnią lub ciepłą, aby mógł w pełni przyswoić potrzebne minerały. Ponadto skrzydłokwiat nie lubi chloru, więc upewnij się, że wybrana woda na pewno go nie zawiera.

Unikaj też jego przesuszania i postaw go w miejscu, w którym nie będzie narażony na przeciągi. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego skrzydłokwiatu, to pamiętaj o przycinaniu starych liści i odpowiedniej ilości światła. Dzięki temu twoja roślina się nie zmarnuje!

Czytaj też: Najdziwniejsze rośliny doniczkowe. Wyglądają jak z innej planety, a są proste w uprawie

Więcej o: