Na tym balkonie poczujesz się jak na egzotycznej wyspie! Jak wygląda styl balijski?

Chcesz mieć wyjątkowy balkon, na którym odpoczniesz i zrelaksujesz się jak na wakacjach? Taki właśnie jest balkon w stylu Bali. Zobacz, jak go urządzić.

Styl balijski: jak wygląda?

Indonezyjska wyspa Bali to od kilku lat bardzo popularny kierunek podróży. Po powrocie do domu trudno zapomnieć o tych pięknych widokach, egzotycznej przyrodzie i krystalicznej wodzie oceanu. Namiastkę tego raju można wnieść do swoich wnętrz, a szczególnie na balkon! Styl balijski przeniesie nas z powrotem na wakacje na Bali. Czym się charakteryzuje? To między innymi dużo egzotycznej roślinności, a także lekkie meble z naturalnych (lub stylizowanych) materiałów. W urządzeniu przestrzeni w tym stylu pomogą także dekoracje, a także specjalne oświetlenie.

Czytaj też: Jest bardzo łatwa w uprawie i szalenie dekoracyjna. Dzięki temu trikowi kencja będzie rosła w oczach

Balkon w stylu bali

Aranżacja w stylu Bali czasem porównywana jest do boho. Faktycznie, te style mają cechy wspólne. W obydwu stawia się na naturalne materiały oraz dużo roślinności. Jednakże styl boho jest bardziej nonszalancji i chaotyczny, w końcu nawiązuje do artystycznej bohemy. Z kolei styl balijski ma także nutę luksusu, jest bardziej uporządkowany, ważna jest w nim strefa relaksu, w której można poczuć się po królewsku. Co powinno się znaleźć na balkonie w stylu bali?

Na pewno nie może zabraknąć mebli: z rattanu, bambusa lub wikliny. Są to charakterystyczne dla Bali meble, bo to właśnie tam się je produkuje. Są lekkie i kojarzą się wakacyjnie, beztrosko. Świetnym wyborem na taki balkon są wiszące fotele, ale można też zdecydować się na wygodne krzesła i stolik. Z takimi meblami świetnie będą komponować się także abażury i klosze z tych lekkich materiałów. Styl balijski łatwo stworzyć także dzięki roślinności. Świetnie sprawdzą się tutaj rośliny kwitnące o dużych, intensywnych kwiatach, np. sundaville lub kobea pnąca. 

Czytaj też: Wymieszaj z wodą i podlej rośliny. Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i obsypie się kwiatami

Dekoracje na balkonie w stylu bali

Tak samo jak w przypadku stylu boho, tak i tutaj nie obędzie się bez specjalnych dekoracji. Na balkonie w stylu Bali mogą znaleźć się np. plecione poduszki dekoracyjne z naturalnych materiałów, np. z raffi. Można też zdecydować się na poduszki w poszewkach lnianych lub bawełnianych.

Na stół można położyć bieżnik z trawy morskiej, a na podłogę dywan z juty. Na ściany powieś makramy albo inne ręcznie robione, plecione ozdoby. Funkcję dekoracyjną mogą też pełnić kamienne donice, a także bambusowe lampiony. 

Sprawdź też: Kocie oko to HIT wśród trendów beauty. W makijażu doskonale znane, ale tylko spójrz na te paznokcie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.