Jest banalnie łatwa w uprawie i bardzo dekoracyjna. Zielistka urozmaici każde wnętrze!

Roślina, która nadaje się zarówno do domu, na balkon, jak i do ogrodu. To właśnie zielistka, wdzięczna roślina z małymi wymaganiami pielęgnacyjnymi. Zobacz, jak się prezentuje!

Zielistka to świetna roślina dla początkujących miłośników upraw, ponieważ jest mało wymagająca i przystosowuje się do różnych warunków. Posadzisz ją zarówno w domu, w ogrodzie, jak i na balkonie. Jej bujne liście i charakterystyczny wzór sprawiają, że zielistka idealnie komponuje się z innymi kwiatami, tworząc dekoracyjną całość. W polskich domach najczęściej gości na parapetach, a w ogrodach jest rośliną jednoroczną. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy!

Zielistka w domowej uprawie – prostota i przyjemność

Ta roślina nie ma wielu wymagań, a wręcz jest dość elastyczna, jeśli chodzi o warunki rozrostu i rozkwitu liści. Posadź ją w miejscu słonecznym, jednak z dostępem do cienia. Ostre światło dzienne spowodowałoby, że liście zielistki straciłyby kolor z zielonego na żółty lub biały.

Natomiast umiarkowane podlewanie i zwyczajna gleba są zadowalające dla tej rośliny. Nie musisz spędzać dużo czasu na nawożeniu lub podcinaniu zielistki – ona i tak świetnie sobie poradzi. Ponadto będzie ona świetnym kompanem dla reszty twoich roślin doniczkowych.

Zielistka i jej prozdrowotne właściwości

Mogłoby się wydawać, że zielistka należy do zwykłych roślin, jednak ma ona w sobie naturalne, prozdrowotne właściwości oczyszczania powietrza w mieszkaniu. Zielistka pochłania trujące dla nas substancje, takie jak formaldehyd, ksylen, toluen i amoniak, które mogą znajdować się w powietrzu.

Chcesz udekorować dom rośliną, która będzie nie tylko prezentacyjna, ale również praktyczna? Zielistka jest na to odpowiedzią!

Czytaj też: Te rośliny na balkon mogą rosnąć na nim kilka lat! Długo kwitną i wyglądają cudnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.