Tiktoker zdradza, jak samodzielnie wykonać osłonę na taras. Jest wielofunkcyjna i wygląda świetnie

Osłona tarasu to jeden z niezbędnych elementów, jeśli pragniemy komfortowo i w spokoju zrelaksować się na swojej zewnętrznej przestrzeni. Jeden z Tiktokerów postanowił wykonać taką osłonę samodzielnie w domu! Efekt jest naprawdę świetny.

Tras to miejsce relaksu i wypoczynku. Nie da się jednak w pełni cieszyć urokami własnego tarasu, jeśli ze wszystkich stron docierają do nas nieproszone spojrzenia przechodniów lub sąsiadów. Aby więc móc komfortowo korzystać ze swojej zewnętrznej przestrzeni, warto zaopatrzyć się w odpowiednią osłonę na taras. Jeden z Tiktokerów postanowił wykonać ją samodzielnie. Efekt jest na prawdę świetny!

Własnoręcznie wykonana osłona na taras? Tiktoker pokazuje jak zrobić ją krok po kroku

Osłona tarasowa to jedna z niezbędnych rzeczy, jeśli pragniemy w pełni zrelaksować się na tarasie otoczonym innymi domami, czy też znajdującym się w okolicy dość ruchliwej drogi. Często jednak, osłonięcie się przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów, skutkuje także ograniczeniem docierania promieni słońca. Jeden z Tiktokerów postanowił wykonać więc ruchomą osłonę na taras, która może zamienić się z ażurowego płotka w szczelną osłonę.

Do stworzenia takiej osłony Tiktoker użył kilkudziesięciu desek, drewnianych słupków oraz kilkunastu metalowych mechanizmów, umożliwiających poruszanie się całej konstrukcji. 

Jak wykonać ruchome ogrodzenie na taras? 

Do wykonania ruchomej osłony tarasowej, na wzór tej, którą w swoim filmiku pokazywał jeden z Tiktokerów będziecie potrzebować: 

  • metalowego systemu do ruchomych deseczek
  • drewnianych słupków 
  • desek, dopasowanych do wybranego systemu
  • farby do drewna
  • sprzętów potrzebnych do przykręcenia desek

Gdy mamy już wszystkie potrzebne sprzęty, pierwszą ważną rzeczą jest pomalowanie, a więc zabezpieczenie wszystkich drewnianych materiałów. Kolejną kwestią jest zamocowanie słupków, stanowiących podporę całej osłony. Następnie można przejść już do zamontowania poszególnych desek do całego systemu oraz słupków i gotowe. 

Zobacz także: Minimalistyczna poranna pielęgnacja twarzy. To 3 efektowne kroki dla zabieganych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.