Jak szybko nagrzać wodę w basenie domowym sposobem? Ten trik może okazać się bardzo skuteczny

Lipiec przywitał nas naprawdę wysokimi temperaturami, a to oznacza, że oficjalnie możemy rozpocząć sezon basenowy. Jak szybko nagrzać wodę w przydomowym basenie? Warto wypróbować ten domowy sposób!

Podczas tak upalnych dni jak te, które mamy obecnie, wiele osób decyduje się na rozłożenie przydomowego małego basenu dla dzieci, czy też nieco większego dla nas samych. Im większy jest stelaż całego basenu, tym dłużej zajmuje samoczynne zagrzanie się w nim wody. Nawet przy bardzo wysokiej temperaturze na zewnątrz oraz dużym nasłonecznieniu, woda będzie potrzebowała co najmniej kilku dni aby odpowiednio się nagrzać. Czy istnieją jednak jakieś domowe sposoby aby nieco przyspieszyć ten proces? 

Jak szybko nagrzać wodę w przydomowym basenie? 

Gdy końcem czerwca lub początkiem lipca przychodzi zdecydowane ocieplenie, często pragniemy jak najszybciej otrzymać ulgę od upałów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na rozłożenie basenu na swoim ogrodzie. Kiedy rozkładamy malutki, dmuchany basen dla dziecka, nagrzanie w nim wody nie jest zbyt dużym problemem. Wystarczy bowiem napełnić go bezpośrednio ciepłą wodą z kranu lub do zimnej wody dolać garnek lub czajnik zagotowanej, gorącej wody. Znacznie większy problem pojawia się, gdy w ogródku rozkładamy znacznie większy basen np. ze stelażem. Jak w takim przypadku przyspieszyć proces nagrzewania wody? 

BasenBasen Fot. Shutterstock Elenia Photo

Opcji jest co najmniej kilka. Na rynku dostępne są między innymi elektryczne ogrzewacze, pompy ciepła, wymienniki ciepła czy też kolektory słoneczne. Wszystkie z wymienionych sposobów wiążą się jednak z kosztami, które należy ponieść chociażby podczas zakupu owych sprzętów. 

Ten domowy trik pomoże ci szybciej nagrzać wodę w twoim basenie. Jest skuteczny i niedrogi!

Wiele osób posiadających rozkładany w przydomowym ogródku basen, nie chce korzystać ze zbyt drogich metod ogrzewania wody. Na szczęście istnieje jeden trik, który pomoże wam w bardzo tani sposób, przyspieszyć proces nagrzewania wody w basenie. Wystarczy bowiem przykryć basen folią bąbelkową! Okazuje się, że oczka folii działają jak soczewki, dzięki czemu przykryta nią woda nagrzeje się znacznie szybciej niż normalnie. Cała rolka takiej folii kosztuje jedynie kilkanaście złotych i dostępna jest m.in. na Allegro. 

Przeczytaj także: Najmodniejsze paznokcie sezonu, które pokochała Jennifer Lopez i Selena Gomez! Zrobisz je w domu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.