Te rośliny zachwycają barwą kwiatów, fakturą liści i ciekawym pokrojem. Warto mieć je w swoim ogrodzie

Pięknie kwitnące rośliny są cudowną ozdobą ogrodu. Dobierając odpowiednie gatunki, możesz stworzyć ogród, który swoim wyglądem będzie zapierał dech w piersiach. Dzięki temu spędzanie czasu w zaciszu swojej posesji będzie jeszcze przyjemniejsze.

Dobierając rośliny do ogrodu, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również wymagania co do sadzenia i późniejszej pielęgnacji. Ze względu na walory estetyczne zdecydowanie zalecamy wybór magnolii, hortensji oraz lawendy.

Magnolie – okazałe i pachnące kwiaty

Magnolie to krzewy lub drzewa kwiatowe, które wyróżniają się pięknym wyglądem. Stanowią doskonałą ozdobę każdego ogrodu. Mają duże, eliptyczne liście oraz bardzo okazałe i pachnące kwiaty. W zależności od gatunku kolor kwiatów magnolii może być biały, kremowy, czerwony, żółty, a także różowy. Gatunki różnią się również wymaganiami co do uprawy, jednak nie należy ona do najtrudniejszych.

 Czytaj też: Te rośliny na balkon mogą rosnąć na nim kilka lat! Długo kwitną i wyglądają cudnie

Hortensje – różnobarwne i obfite kwiaty

Hortensje to rośliny idealne dla miłośników dużych i różnobarwnych kwiatów. Wyróżniają się one wspaniałymi, obfitymi, ubarwionymi kwiatami. Występują w wielu kolorach od białego, poprzez odcienie różu oraz czerwieni, aż do niebieskiego i różnych wariantów tej barwy. Hortensje nie należą do bardzo wymagających roślin, jednak potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Lawenda – fioletowa dekoracja ogrodu

Lawenda coraz częściej gości w naszych ogrodach nie bez powodu. Jej cudowne fioletowe ubarwienie sprawia, że roślina ta jest doskonałą dekoracją. Co ciekawe, lawenda swoim zapachem odstrasza komary i mole odzieżowe. Z kolei na ludzi zapach ten działa łagodząco i uspokajająco, a także eliminuje stres emocjonalny i ułatwia zasypianie. Uprawa lawendy wymaga nieco więcej wysiłku np. regularnego przycinania, jednak jest warta każdej sekundy poświęconej na jej pielęgnację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.