Pędraki w trawniku? Jest na to sprawdzony sposób! Pozbędziesz się ich w mgnieniu oka

Pędraki, czyli larwy chrabąszcza majowego to prawdziwe utrapienie ogrodników i miłośników roślin. Potrafią pustoszyć trawnik, ale i marnować plony. Zobacz, jak się ich pozbyć!

Pędraki, czyli larwy chrząszcza majowego, mogą stać się uciążliwym problemem dla pięknie utrzymanego trawnika. Te małe, białe larwy rozwijają się w glebie i mogą powodować znaczne uszkodzenia korzeni trawy, prowadząc do osłabienia i obumierania trawnika. Dotyczy to również upraw i roślin, które znajdują się w pobliżu żerowania pędraków. Jednak istnieją sprawdzone sposoby, które pomogą zwalczyć pędraki i przywrócić trawnikowi i roślinom zdrowy wygląd. Zobacz, jak to zrobić!

Pędraki utrapieniem ogrodników – pozbądź się ich w kilka chwil!

Z reguły zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, z tego względu, jeśli jeszcze nie zauważyłeś pędraków w trawniku, pomyśl o odpowiednim nawożeniu trawy. Zdrowy trawnik jest mniej podatny na atak pędraków. Regularne nawożenie, odpowiednie podlewanie i prawidłowe koszenie trawy pomagają wzmocnić jej odporność na szkodniki.

Zapewnienie trawnikowi optymalnych warunków wzrostu to kluczowy krok w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się pędraków. Natomiast, jeśli masz je już w ogrodzie, koniecznie skorzystaj z działań poniżej!

Zapomnij o pędrakach raz na dobre – stosuj te sposoby już dziś!

Jeśli znajdziesz pojedyncze pędraki możesz szybko pozbierać je ręcznie za pomocą rękawic i łopatki tak, aby nie uszkodzić trawnika. Kiedy nie ma pewności, co do liczby osobników na zarażonym terenie, warto wtedy sięgnąć po tzw. nematody pasożytnicze. Są to mikroskopijne organizmy, które żyją w glebie i atakują szkodniki, takie jak pędraki.

Nematody pasożytnicze można zakupić w sklepach ogrodniczych i aplikować na trawniku zgodnie z zaleceniami producenta. Zawsze możesz też rozejrzeć się za mocniejszymi środkami chemicznymi, które w pełni zwalczą pędraki z twojego ogródka. Możesz też zwrócić się o pomoc do specjalistów! Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, będziesz mógł cieszyć się trawnikiem wolnym od szkodników.

Czytaj też: Jak często nawozić warzywa, by rosły jak szalone? To banalnie proste

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.