Styl japoński uwielbiają fanki prostoty i elegancji. Jak urządzić takie nowoczesne wnętrze?

Po raz kolejny prawdą okazuje się zasada, że mniej znaczy więcej. Styl japoński wyróżnia się minimalistycznym podejściem do urządzania wnętrz, a przepych zastępuje harmonią.

Styl japoński wyróżnia się neutralną paletą barw, dzięki czemu wprowadza do wnętrz ogromny spokój i harmonię, jak również nadaje wnętrzu minimalistyczny wygląd. Jeżeli czujesz, że ten styl może być dla ciebie, to podpowiadamy, co zrobić, aby twoje mieszkanie osiągnęło japońską estetykę. 

Neutralność i harmonia na pierwszym miejscu

Styl japoński w bardzo dużej mierze bazuje na filozofii japońskiej, według której świat nie jest bało-czarny, a dominują w nim odcienie szarości i beżu. Dlatego właśnie te kolory możemy spotkać przyglądając się wnętrzom w stylu japońskim. Dzięki temu całe mieszkanie wygląda harmonijnie i minimalistycznie. 

Minimalistyczne wnętrzaMinimalistyczne wnętrza Fot. Shutterstock

Minimalistyczne dodatki

Styl japoński można porównać do skandynawskiego. Oba są minimalistyczne i stawiają na naturalne meble i elementy. W stylu japońskim nie ma miejsce na barwne elementy, czy dużą ilość dodatków. Nawet ilość mebli jest ograniczona, a pomieszczenie ma wyglądać coś na wzór współczesnej celi mnicha. Wszystkie rzeczy materialne np. ubrania nie mogą być na widoku i muszą znajdować się w szafie, najlepiej w zabudowie tak, aby zlewała się ze ścianą. 

Czytaj też: Połączenie piękna naturalnego kamienia z zaletami podłóg laminowanych. Nowa kolekcja paneli od Quick-Step

Strefa relaksu

Wszystkie wyżej wymienione cechy stylu japońskiego zostały stworzone z myślą o zachowaniu daleko idącej harmonii, dzięki której nasz dom zamieni się w świątynie medytacji, w której panuje ład i spokój. Dlatego jeżeli masz dość stresu, a w domu chcesz się odprężyć i zrelaksować ten styl będzie dla ciebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.