Najmodniejsze kolory ścian 2023. Zobacz, jak odmienić swoje wnętrze swojego mieszkania

Kolor ścian w mieszkaniu to chyba najistotniejsza kwestia. To od niego zależy jakiego charakteru dodamy naszym wnętrzom oraz określa ich styl. Dlatego wybór kolorów na ścianę jest tak ważny. Podpowiadamy na jakie kolory postawić, aby mieszkanie było piękne i modne.

Minimalistyczne wnętrze, czy maksymalistyczny styl pełen przepychu? To ty decydujesz w jakim stylu urządzisz mieszkanie. O charakterze pomieszczeń decyduje głównie kolorystyka. Dlatego dobór koloru na ściany jest tak ważny. Podpowiadamy, jakie kolory sprawdzą się najlepiej i są super modne. 

1. Ponadczasowa biel

Biel i beż sprawdza się zawsze. Kolory te są ponadczasowe i pasują do absolutnie każdych wnętrz. Kolor ten jest obowiązkowy przy stylu skandynawskim. Ale bez obaw, nawet jeżeli jesteście zwolennikami kolorów, to na białym tle świetnie będą wyglądać wszelkie kolorystyczne dodatki, takie jak np. barwne obrazy czy plakaty. Dlatego białe nie znaczy nudne. 

Aranżacje wnętrz. Kuchnia w stylu skandynawskimAranżacje wnętrz. Kuchnia w stylu skandynawskim Shutterstock

Czytaj też: Połączenie piękna naturalnego kamienia z zaletami podłóg laminowanych. Nowa kolekcja paneli od Quick-Step

2. Harmonijny beż

Beż to klasyka klasyków. Znajdziemy go w większości domów, ale nie bez powodu! Beż jest kolorem wyjątkowym, który łączy domowe ciepło ze stylem. Aby osiągnąć, jak najlepszy efekt, warto sięgać po beże, które wpadają w szarości, nigdy nie w pomarańcz! Beż jest idealnym pomysłem, jeżeli planujemy urządzić mieszkanie w stylu boho lub w stylu japońskim. 

3. Granat, jako najmodniejszy kolor

Dla wszystkich fanów kolorów i mocnych akcentów na ścianach polecamy wybrać kolor granatowy. Bardzo szlachetny, każdemu wnętrzu doda elegancji. Głęboki granat sprawia, że chcemy się w nim zanurzyć. Relaksuje, a przy tym nadaje mieszkaniu zupełnie innego charakteru. 

W strefie dziennej ciekawą ozdobą jest pomalowana na granatowo ściana, którą ozdobiono listwami sztukateryjnymi i dekoracyjnym gzymsem (pod sufitem). Surową kolorystykę wnętrza ociepla podłoga z paneli laminowanych do złudzenia przypominających stare dębowe deski (firmy Quick Step).W strefie dziennej ciekawą ozdobą jest pomalowana na granatowo ściana, którą ozdobiono listwami sztukateryjnymi i dekoracyjnym gzymsem (pod sufitem). Surową kolorystykę wnętrza ociepla podłoga z paneli laminowanych do złudzenia przypominających stare dębowe deski (firmy Quick Step). ALKA MURAT

Czytaj też: Dekoracyjne lampki nocne

4. Absolutny hit - kolor grafitowy

Klasyczna szarość robiła kiedyś wielki szał, lecz teraz się od niej odchodzi. Obecnie największym hitem jest grafit, czyli bardzo głęboka szarość. Kolor ten jest kochany przez projektantów i gwiazdy, bowiem nadaje wnętrzu niezwykłej ekskluzywności. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.