Przełam neutralne kolory wyrazistymi barwami! Postaw na ozdoby do wnętrz w odważnej kolorystyce

Aranżacja Twojego mieszkania wydaje się nudna i banalna? Wcale nie musi tak być! Jeśli nie chcesz przemalowywać ścian czy kupować nowych mebli, postaw na kilka kluczowych dodatków, które ożywią wnętrze.

Dekoracje odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrz. W zależności od gustów mieszkańców danego obiektu mogą one przybierać stonowaną lub bardziej wyrazistą formę. Jeśli chcesz ożywić swoje mieszkanie, koniecznie postaw na elementy wystroju w odważnej kolorystyce.

Kolorowa dekoracja okienna – zasłony w wyrazistych odcieniach

Kolorowe zasłony przyciągają uwagę i stanowią doskonałą dekorację okienną. Rozwiązanie to sprawdzi się w szczególności, jeśli Twoje mieszkanie wyposażone jest w duże okna (najlepiej rozciągnięte na całą szerokość ściany). Dzięki temu uwydatnisz ten punkt. Zasłony w intensywnych barwach będą również pasować do ścian pomalowanych farbą w mocniejszym kolorze. Pozwoli to stworzyć ciekawy kontrast.

 Czytaj też: Wnętrza urządzone w tym stylu to hit ostatnich lat! Są piękne, proste i eleganckie

Poduszki i koce dekoracyjne przyciągające spojrzenie

Poduszki i koce w odważnych kolorach rażącej żółci, zieleni czy czerwieni doskonale ożywią beżowe, szare oraz białe wnętrze. Miękkie jaśki i delikatne poszewki ułożone na kanapie w salonie diametralnie zmienią wygląd jasnego pomieszczenia. Jeśli tak mały element jest dla Ciebie niewystarczający, połącz go z zasłonami w tym samym kolorze.

Wzorzyste dywany

Dywany nie muszą mieć jednego określonego koloru. Jeśli reszta elementów w pomieszczeniu ma jasne, stonowane barwy, spokojnie możesz zdecydować się na dywan w kolorowe wzory. Nada to wyrazistości i oryginalności całemu mieszkaniu. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku dywany w geometryczne figury takie jak trójkąty, kwadraty, koła czy romby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.