Ranking ekspresów do kawy. TOP 5 modeli idealnych dla miłośników kawy

Miłośnicy kawy nie zadowalają się zwykłą sypaną kawą zalewaną wodą z czajnika. Kwintesencją smaku i aromatu jest dla nich kawa zrobiona w profesjonalnym ekspresie. Przedstawiamy top 5 ekspresów do kawy, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

1. Ekspres Jura E8

Ekspres Jura wyposażony jest w dotykowy ekran TFT wspomagany sztuczną inteligencją. Wyregulowana temperatura naparu oraz jego moc zapisuje się w pamięci urządzenia, co usprawnia codzienne parzenie kawy. Przy jego pomocy można przygotować 17 specjałów kawowych, od espresso i latte macchiato po cortado i Lungo Barista. Ekspres ten posiada funkcję ExtraShot pozwalającą uzyskać gęstą pianę.

Ekspres JuraEkspres Jura fot. pl.jura.com

Czytaj też: Ten zestaw z IKEA to niezwykła okazja. 5 sztuk za jedyne 7,99 zł!

2. Ekspres DELONGHI Magnifica Evo

Ekspres ten umożliwia personalizację kawy, czyli indywidualny wybór rozmiaru napoju oraz ilości zmielonych ziaren użytych do jego przygotowania. Wyposażony jest on we wbudowany młynek, dzięki czemu mieli ziarna tuż przed ich parzeniem. Posiada czytelny, kolorowy wyświetlacz typu soft touch. Ze względu na optymalny rozmiar urządzenie to zmieści się w większości standardowych pomieszczeń kuchennych.

Ekspres DelonghiEkspres Delonghi fot. delonghi.com

3. Ekspres Nivona CafeRomatica

Ekspres Nivona CafeRomatica umożliwia przygotowanie dwóch kaw jednocześnie, co zapewnia wygodę. Solidna konstrukcja sprawia, że jest on trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Urządzenie to posiada funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Za jego pomocą można przygotować 6 różnych rodzajów kaw.

Ekspres NivonaEkspres Nivona fot. mediaexpert.pl

 Czytaj też: W Lidlu wentylatory w stylu retro. Są funkcjonalne, ale i bardzo dekoracyjne

4. Ekspres KRUPS Intuition Preference

Ekspres KRUPS Intuition Preference charakteryzuje prosta i intuicyjna obsługa. Wyposażony jest on w dotykowy wyświetlacz Smart Screen, którego obsługa przypomina smartfona. Ekspres ten umożliwia zapisanie 8 własnych przepisów kawowych oraz wybór aż 11 automatycznych kaw. Urządzenie to posiada specjalny system mleczny One Touch Cappuccino.

Ekspres KorpusEkspres Korpus fot. korpus.com

5. Ekspres PHILIPS LatteGo

Ekspres ten posiada system, za pomocą którego z wysoką prędkością miesza mleko z powietrzem w okrągłej komorze spieniania i tworzy warstwę kremowej, mlecznej pianki. Jest to stosunkowo tanie urządzenie tego typu, gdyż jego ceny zaczynają się już od 1999 zł.

Ekspres PhilipsEkspres Philips fot. philips.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.