Ten dodatek gościł niemal w każdym domu w czasach PRL-u. Teraz powraca do łask i jest warty fortunę!

Moda lubi powracać. Dziś vintage stało się synonimem modnego. Powracają lata 60., 70. i 80. - i nie mowimy tu tylko o modzie, bowiem aktualnie panuje także trend na szkło rodem z PRL-u.

Naczynia w stylu vintage są teraz nieprawdopodobnie modne. Ponownie odkrywamy piękno polskiego szkła kryształowego, które powraca do naszych domów. Stały się one celem poszukiwań wśród targów staroci i są dziś wiele warte. Niektóre mogą kosztować nawet 3800 zł!

Przeczytaj także: Kiedyś marzył o nich niemal każdy. Nazywano je też kombajnami, a teraz kosztują krocie

Powrót na modę z PRL-u

Kryształy świeciły swoim najlepszym czasem w okresie PRL-u. To właśnie wtedy stanowiły nieodłączny element każdego domu. Wszyscy chcieli mieć w domu eleganckie szkło, żeby ozdobić nim półkę w meblościance. Później gloria tej kultowej dekoracji przeminęła, aby teraz powrócić. W dobie trendów na powrót do przeszłości, lubimy wyciągnąć stare klasyki i tak właśnie stało się z kryształami, które przechodzą obecnie swoją drugą młodość. 

Biznes vintage

Obecnie sklepy z antykami są bardzo obleganymi miejscami. Fani mody sprzed lat chętnie odwiedzają zarówno antykwariaty, jak również sklepy z modą i akcesoriami vintage, gdzie poszukują wiekowych perełek. W wielu miejscach zobaczyć można stanowiska z kryształem. Dlatego warto upewnić się, czy nie mamy w domu tego modnego dodatku, ponieważ obecnie może być on dużo warty. Niektóre komplety kryształowych kieliszków wycenia się na ok. 4500 zł, a unikatowe kryształowe wazony są warte ok. 3000-3800 zł. Dlatego zanim pozbędziesz się jakieś pamiątkowej rzeczy z domu, sprawdź najpierw na ile jest ona wyceniana. 

Przeczytaj także: Reserved z kolejną niesamowitą współpracą! Ceramika Bolesławiec jest już dostępna w sklepie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.