Domowy wzmacniacz do pelargonii sprawi, że będą uginać się od kwiatów. Wystarczą dwie przyprawy

Pelargonie to najpopularniejsze rośliny na polskich balkonach. Jeśli o nie odpowiednio zadbamy, to stworzą całe kwieciste kobierce. Zamiast sklepowych nawozów możemy zastosować domowy z zaledwie dwóch składników.

Kwiaty balkonowe to jedna z najpiękniejszych ozdób na balkonie, a przy tym namiastka ogrodu. Warto wiedzieć, że balkon to bardzo specyficzne warunki i pewne zagrożenia dla roślin, dlatego należy wcześniej zastanowić się, czy mamy czas i energię, ażeby odpowiednio się nimi zaopiekować. Pelargonie to wybór idealny dla zabieganych i początkujących.

Zobacz też: Jak podlewać rośliny w czasie upałów? Tego jednego błędu nie możesz popełnić

Czego potrzebuje pelargonie? Nie jest zbytnio skomplikowana 

Pelargonia jest popularna nie tylko ze względu na swoją dekoracyjność, ale również niskie wymagania. Świetnie czuje się na słońcu, nieźle znosi przesuszenie, po którym dosyć szybko się regeneruje. Nie musimy uszczykiwać kwiatostanów, choć warto. Jest dosyć odporna na deszcz i wiatr. Jednak tak, jak i inne kwiaty doniczkowe wymaga systematycznego zasilania nawozem, dzięki któremu będzie bujnie kwitła. Idealny nawóz możemy przygotować z domowych składników.

Domowy nawóz do pelargonii. Wystarczą te dwie przyprawy

Na rynku istnieje sporo gotowych nawozów mineralnych, które idealnie zaspokajają potrzeby pelargonii. Domowy nawóz możemy przygotować z kurkumy i cynamonu. Oba te składniki poprawiają kwitnienie, a przy tym wzmacniają odporność rośliny. Wystarczy wymieszać szczyptę kurkumy i cynamonu z litrem ciepłej wody, a później odstawić na kilka godzin. Po tym czasie dolewamy kolejny litr wody i gotową mieszanką podlewamy kwiaty raz w miesiącu.

Zobacz też: French manicure w stylu Barbie to HIT na lato 2023! Dua Lipa wybrała go na premierę filmu

Więcej o:
Copyright © Agora SA