Czy można postawić basen na balkonie? Musisz zwrócić uwagę na te ważne zasady

Nawet niewielki basen na balkonie potrafi sprawić dużo uciechy, szczególnie najmłodszym. Znając pewne zasady użytkowania, bez trudu go utrzymamy w czystości. Musimy też zadbać o bezpieczeństwo.

Pewnie wiele osób zastanawia się, czy basen na balkonie jest w ogóle legalny, otóż nie ma przepisów, które jasno odnosiłyby się do tej kwestii. Mimo wszystko naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpiecznego korzystania, nie tylko w stosunku do domowników, ale również sąsiadów. Ryzyko zalania zawsze istnieje, zatem musimy zaznajomić się z podstawowymi warunkami.

Nawet właściciele małych balkonów mogą mieć basen. Ważny jest ten aspekt

Każdy balkon może być odpowiednim miejscem dla basenu, o ile jego wielkość będzie dostosowana. Basen nie powinien przylegać do barierki, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia. Wszelkie duże donice z roślinami, a także meble z ostrymi krawędziami również powinny stać w odpowiedniej odległości. Ważny jest oczywiście ciężar, ponieważ każdy litr wody waży kilogram, zatem nie możemy przeciążać możliwości balkonu. Jak to obliczyć? Zmierz pole powierzchni dna basenu i pomnóż je przez wysokość (głębokość) nalanej do basenu wody. Przewagę mają baseny rozpychowe, nie dmuchane, które zajmują więcej miejsca, a mieszczą mniej wody.

Zobacz też: W HM Home trwa wyprzedaż do -60%. Od tych wazonów trudno oderwać wzrok

Higiena to podstawa. Zadbaj o to

Niestety baseny na balkonie są narażone na zabrudzenia, typu owady i liście. Warto pomyśleć o materiale, który osłoni go przed nimi w nocy. Tak czy siak, wodę trzeba wyczyścić, w tym przypadku najlepszym i ekonomicznym rozwiązaniem będą tabletki z chlorem, które neutralizują bakterie, wirusy, grzyby i wszelkie mikroorganizmy. Niektórzy polecają też kwas askorbinowy, który rozjaśnia mętną wodę. Do wyciągania różnych zanieczyszczeń przyda się odkurzacz do basenu. Co ciekawe po dwóch tygodniach od użycia chloru wodę z basenu możemy wykorzystać do podlewania roślin. Wówczas chlor neutralizuje się i jest dla nich bezpieczny.

Zobacz też: Sunflower eyes podbijają TikToka! Ten makijaż ma w sobie idealny letni klimat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.