5 interesujących trendów wnętrzarskich 2023. Powrót do natury, nutka vintage i nietuzinkowa tkanina

Jeśli brakuje nam inspiracji do nowej aranżacji wnętrza, to warto przyjrzeć się trendom na rok 2023. A są one bardzo interesujące i na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Czasami mamy gotową wymarzoną koncepcję na remont lub zmianę aranżacji, bywa, że korzystamy z usług architekta. Niekiedy zmiany bywają kłopotliwe, kiedy to nie wiemy, co właściwie w duszy nam gra. Aktualne trendy wnętrzarskie to duża dawka inspiracji zarówno dla minimalistów, jak i zwolenników rozmachu. Oto 5 najważniejszych.

Wielki powrót bukli. Tapicerka wygląda stylowo i bardzo domowo

Zacznijmy od materiału, który stał się tapicerskim hitem. Bukla niegdyś była niesamowicie modna, najczęściej szyto z niej płacze. Jest to tak zwana wełna parzona, która charakteryzuje się małymi supełkami na zewnętrznej stronie tkaniny. Obecnie gorącym trendem wnętrzarskim są meble z tapicerką o fakturze bukli, szczególnie fotele i pufy. Jasne kolory najlepiej podkreślają urok faktury tej tkaniny. Jest miękka, przyjemna i daje wrażenie domowego komfortu.

Styl japandi łączy w sobie to, co najlepsze w skandi i japan. Balans i spokój

Styl skandynawski szturmem zdobyć serca na całym świecie. Minimalistyczna chłodna kolorystyka, rustykalne dodatki i naturalne materiały można określić z języka angielskiego jako cozy, czyli komfort i spokój. Z czasem dotarła do nas estetyka japońska, która z kolei wyróżnia się większym minimalizmem, prostą formą i neutralną kolorystyką. Z tych dwóch stylów powstało japandi i jest to bardzo udane połączenie. Tutaj królują beże, biel, brąz i szarość, naturalne materiały takie jak drewno, len, bambus, juta i prosta forma. Zwolennicy minimalizmu pokochali japandi.

Zobacz też: Meble w tych kolorach są wnętrzarskim hitem 2023. W zestawieniu nie tylko neutralne kolory

Nowy wymiar formy. Wszystko, co obłe, wysoce pożądane

W roku 2023 królują meble i dodatki o obłej formie, zaokrągleniach i łukach. Czasami wygląda to nieco abstrakcyjnie, ale mimo wszystko bardzo stylowo. No i oczywiście jeśli chodzi o meble, to owa forma gwarantuje wygodę. Natomiast łukowate rzeźby, świece i wazony idealnie uzupełnią takie wnętrze.

Ściana na pokaz, nie tylko dla innych. Mocny akcent w domu

Ta specyficzna nazwa sugeruje element pokazowy dla gości, jednak idea jest nieco inna. Ściana na pokaz to miejsce, które znacząco ożywia wnętrze, ale też wyraża nas samych. To tutaj za pomocą obrazów, zdjęć, ulubionych kolorów tworzymy nasze sentymentalno-twórczy kącik, który dodaje salonowi osobisty charakter. 

Kontrast dla spokoju. Neutralne kolory przełamane mocnymi

Osoby, które nieco znudziły się aranżacją utrzymaną w beżach, bieli i szarości mogą zainteresować się tym trendem. Zamiast malowania ścian możemy wymienić dodatki na mocniejsze kolory np. zasłony i małe poduszki w kolorze kadmowej żółci. To idealny wybór na lato, który dodaje ciepła i wyrazistości wnętrzu. Równie dobrze sprawdzi się zieleń, błękit i bordo.

Zobacz też: Sunflower eyes podbijają TikToka! Ten makijaż ma w sobie idealny letni klimat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.