Wnętrzarski styl lat 70-tych znów powraca do łask! Warto zastosować jego elementy w swojej przestrzeni

Styl lat 70. z przytupem powraca do wnętrzarskich trendów. Nieco bardziej kolorowe i ciekawe retro aranżacje, powoli zaczynają pojawiać się w projektach wielu biur architektonicznych. Czy styl lat 70. wyprze uwielbiany dotychczas styl skandynawski?

Styl lat 70. to prawdziwy wnętrzarski HIT! Czym się charakteryzuje?

Lata 70. we wnętrzach, to coś zupełnie innego od niezwykle popularnego w ostatnich latach stylu Skandynawskiego. Dotychczas najmodniejsze wnętrza to te posiadające stonowaną kolorystykę, białe lub beżowe ściany oraz pojedyncze drewniane meble, lub dodatki. Takim właśnie stylem charakteryzuje się większość mebli dostępnych w tanich i popularnych sieciówkach meblowych takich jak Ikea czy Black Red White. Styl lat 70. jest poniekąd jego zupełnym przeciwieństwem!

Charakteryzuje się on bowiem całą paletą ciepłych i żywych kolorów. W takich wnętrzach nie zabraknie żółci, pomarańczu, błękitu czy zieleni. Mieszkania w tym stylu to zdecydowanie bardzo ciekawe przestrzenie, łączące w sobie wiele tekstur, wzorów oraz kolorów. W pokojach urządzonych w stylu lat 70. znaleźć możemy kolorowe poduszki, dywany oraz plakaty, obrazy malowane na ścianach, geometryczne i kolorowe meble, a także regały i kanapy na charakterystycznych drewnianych nóżkach. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu lat 70.? To łatwiejsze i tańsze niż mogłoby się wydawać!

Obecnie, aby urządzić mieszkanie w innym stylu niż popularny skandynawski, niekiedy trzeba wydać znacznie większą sumę pieniędzy na meble np. na zamówienie. Można jednak także spróbować odnowić stare retro meble dostępne np. na OLX, allegro czy na targach staroci – gdzie dostępne są prawdziwe vintage perełki za dosłownie kilkanaście złotych. Za jakimi meblami i dodatkami najlepiej się rozglądać? 

Cechą charakterystyczną mebli z lat 70. jest z pewnością kolor oraz wykończenie na wysoki połysk. Dużo będzie także geometrycznych kształtów oraz ciemnego drewna. Lata 70. to także stoliki i akcesoria wykonywane w 100% z tworzywa sztucznego, a także ciekawe i kolorowe plakaty.

Tiktokerka znalazła kuchnię z lat 70. zupełnie za darmo! Efekt po odnowieniu jest po prostu niesamowity

Wiele mebli w stylu lat 70. często kurzy się w piwnicy lub na strychu osób, które remontowały dom urządzany właśnie w tamtym czasie. Niekiedy więc prawdziwe perełki możemy dostać dosłownie na śmietniku! Tak właśnie stało się w przypadku jednej z Tiktokerek. Otrzymała ona bowiem całe wyposażenie kuchni z lat 70. zupełnie za darmo.

Tiktokerka postanowiła nieco odświeżyć wygląd całej kuchni. Efekt jest na prawdę świetny!

Zobacz również: Te 3 rzeczy warto kupić na wyprzedażach. Są niedrogie, proste i wiecznie w modzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.