Styl ten przypadnie do gustu wielbicielom naturalnych i surowych wnętrz. Wyróżnia go autentyczność i niedoskonałość

Lubisz prostotę bez zbędnego przepychu, a do tego zawsze stawiasz na naturalność? Ten styl wnętrzarski będzie idealny dla ciebie. Wyróżnia się on skromnością, surowością i niedoskonałością, co nadaje mu autentyczności.

Japońskie wnętrza – styl wnętrzarski wabi sabi

Styl wnętrzarski wabi sabi, jak sama nazwa wskazuje, zapoczątkował w Japonii i szybko rozsłynął się na cały świat. Jest on nieco podobny do aranżacji skandynawskich ze względu na naturalność i prostotę, jednak króluje w nim również autentyczność i niedoskonałość, co stanowi znaczącą różnicę. W myśl stylu wabi sabi powstają w pełni funkcjonalne wnętrza, które swoim wyglądem i rozkładem nie rozpraszają domowników.

Czytaj też: Proste pomysły na aranżacje w stylu duńskim. Wygoda i funkcjonalność coraz popularniejsze w Polsce

Niedoskonałość i autentyczność wnętrz urządzonych w stylu wabi sabi

We wnętrzach urządzonych w stylu wabi sabi panuje spokój i nostalgia. Specjalnie zaaranżowane niedoskonałości w postaci nieco podniszczonych, starych mebli i dekoracji czy odpadającego ze ścian tynku lub gołych cegieł nadają wnętrzu autentyczności. Większość elementów wystroju pozyskiwana jest zazwyczaj z drugiej ręki lub z recyklingu. W stylu tym przeważają naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Istotny element stanowią również tekstylia, a w szczególności len oraz ręcznie wykonane przedmioty nadające naturalnego charakteru całemu wnętrzu.

Barwy późnej jesieni i zieleni we wnętrzach

Styl wabi sabi wprowadza we wnętrza barwy późnej jesieni i zieleni, które stanowią główny punkt odniesienia i zdecydowanie przeważają. Można je dodatkowo uzupełniać o odcienie szarości i odrobinę bieli, co sprawi, że pomieszczenia nabiorą ekskluzywności. Jeśli ktoś lubi odważne, mocne kolory, w przypadku tego stylu można zdecydować się na małe elementy w tych odcieniach, ale bez zbytniej przesady.

Czytaj też: Te 3 rzeczy warto kupić na wyprzedażach. Są niedrogie, proste i wiecznie w modzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.