Te kwiaty wypełnią wnętrze twojego domu cudownym zapachem. 5 najpiękniej pachnących kwiatów doniczkowych

Kwiaty doniczkowe stanowią piękną dekorację każdego domu. Dodatkowo niektóre gatunki wytwarzają przyjemny, aromatyczny zapach unoszący się w pomieszczeniu. Sprawdź, jakie najpiękniej pachnące kwiaty warto mieć w domu.

Woń kwiatów unosząca się w powietrzu nadaje wnętrzu wiosennego klimatu bez względu na pogodę panującą za oknem. Dobierając odpowiednie gatunki kwitnące po sobie, możesz cieszyć się cudownym zapachem kwiatów nawet przez cały rok.

Hoja

Hoję zazwyczaj kojarzymy jako pnącze o pięknych sprężystych listkach. Jednak, gdy odpowiednio o nią zadbamy, to doczekamy się na niej również drobnych urokliwych kwiatków, o szalenie intensywnym aromacie. W tym przypadku albo się go kocha, albo nienawidzi, ponieważ jest bardzo charakterystyczny: landrynkowo-goździkowy.

 Czytaj też: Jak dbać o lawendę w doniczce? Dzięki tym sposobom będzie rosła pięknie i bujnie

Begonia

Begonia jest jednym z najbardziej uwielbianych kwiatów doniczkowych. W zależności od wybranej odmiany może ona kwitnąć wyłącznie do późnej jesieni, a także przez cały rok. Begonia ma piękne, białe, różowe lub czerwone kwiaty o słodkim, przyjemnym zapachu. Roślina ta lubi wilgoć w domu, ale w umiarkowanym stopniu.

Anturium

Anturium jest rośliną egzotyczną o pięknych różowych, czerwonych lub kremowych kwiatach. Liście anturium przybierają charakterystyczną formę kolby. Roślina ta zachwyca zarówno swoim wyglądem, jak i zapachem – pachnie słodko i intensywnie. Anturium należy do kwiatów kwitnących przez cały rok.

Storczyk

Storczyk to klasyczny kwiat, który od lat gości w naszych domach. Ze względu na swój piękny wygląd często jest on dawany w formie prezentu. W zależności od odmiany kwiaty storczyka mogą być różowe, białe, kremowe, zielone, oliwkowe, czerwone lub fioletowe. Zapach niektórych odmian storczyka jest tak intensywny, że wypełnia całe pomieszczenie. Przypomina on nutę kokosa, maliny lub owoców cytrusowych.

Cyklamen perski

Cyklamen perski posiada ciemnozielone liście pokryte srebrnym użyłkowaniem, przypominające swoim kształtem serce. Pięknie pachnące kwiaty cyklamena w zależności od gatunku mogą przybierać różne kolory takie jak m.in. biały, różowy, fioletowy czy czerwony. Cyklamen perski kwitnie od października do kwietnia.

Zobacz też: Te 3 rzeczy warto kupić na wyprzedażach. Są niedrogie, proste i wiecznie w modzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.