Medinilla wspaniała, czyli roślina o iście egzotycznych kwiatach, którą możesz mieć w domu

Medinilla wspaniała to egzotyczna roślina, którą możesz mieć u siebie w domu. Jednak uprzedzamy, że jest ona bardzo wymagająca i potrzebuje być utrzymywana w ściśle określonych warunkach. Odwdzięczy się za to pięknym wyglądem i idealnie dopełni wnętrze.

Medinilla wspaniała to roślina pochodząca z Filipin. Naturalnie występuje w lasach deszczowych, gdzie porasta gałęzie drzew. W Polsce jest uprawiana jako roślina doniczkowa, która wyróżnia się ozdobnymi liśćmi i egzotycznymi kwiatami, przez co stanowi idealną ozdobę do domu. Jest natomiast także bardzo wymagająca i wymaga idealnie dopasowanego do siebie środowiska. 

Czytaj także: Ten sukulent jest jedyny w swoim rodzaju. Ma wyjątkowe liście i trudno go zaniedbać

Medinilla wspaniała - pielęgnacja 

Medinilla wspaniała to roślina, która ze względu na swoje filipińskie pochodzenie, potrzebuje dużo światła, szczególnie w czasie kwitnienia. Światło musi być jednak rozproszone, bowiem ostre promienie słoneczne mogą powodować poparzenia liści. Najlepiej postawić roślinę w głębi pokoju południowego lub obok okna wychodzącego na wschód lub zachód.

Co więcej medinilla potrzebuje także dużo przestrzeni, nie znosi dotykania, przestawiania i gwałtownych zmian temperatury – może to skutkować zrzucaniem pąków kwiatowych i kwiatów, bowiem jej pędy i kwiatostany są kruche i łamliwe. Z tego właśnie powodu potrzebuje ona ciężkiej, stabilnej i wysokiej doniczki, która będzie ją utrzymywać.

Podłoże do uprawy medinilli powinno być żyzne, próchnicze i przepuszczalne. Można w tym celu użyć uniwersalnego podłoża dla roślin doniczkowych z dodatkiem mchu torfowca i odrobiny piasku. Jeżeli chodzi natomiast o podlewanie, to powinno się ją podlewać średnio intensywną i chłodną wodą, kiedy zauważamy, że roślinka ma już sucho. O innych ozdobnych roślinach dowiesz się klikając tutaj.

Czytaj też: Francuzki pokochały ten trik na lśniące i gładkie włosy. Wystarczy produkt za niecałe 2 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.