Czarne elementy w aranżacji tarasu? Ten nowy trend prezentuje się nowocześnie i bardzo stylowo

Czerń to bardzo elegancki i uniwersalny kolor, który z pewnością może dodać charakteru niejednemu wnętrzu. Wykorzystanie go na tarasie nie jest jednak tak oczywistym pomysłem. Czarne akcenty w zewnętrznej przestrzeni mogą jednak wyglądać niezwykle modnie i stylowo!

Czerń to kolor kojarzący nam się z elegancją, a wykorzystany we wnętrzu wygląda bardzo stylowo i luksusowo. W tym sezonie, elementy w kolorze czarnym wkraczają także na tarasy i balkony. Jak sprawić by barwa ta nie przytłoczyła naszej zewnętrznej przestrzeni, a dodała jej eleganckiego i modnego wyglądu? 

Czy czerń na tarasie to dobry wybór? Wykorzystaj ją tak aby nie przytłaczała, lecz dodawała charakteru!

Czerń to niezwykle elegancki, ale także bardzo intensywny i przytłaczający kolor, z którym zdecydowanie warto uważać, szczególnie przy aranżacji wnętrza. Użycie zbyt dużej ilości czarnych elementów na tarasie czy balkonie może sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się znacznie mniejsza niż jest w rzeczywistości. 

TarasTaras Fot. Shutterstock Dariusz Jarzabek

Czerń na tarasie doskonale prezentowała się będzie natomiast w towarzystwie bieli, zieleni, beżu czy drewna. Zrównoważenie czarnych elementów rzeczami w innych kolorach sprawi, że całość będzie wyglądała lekko, elegancko i stylowo. 

Na jakie elementy w kolorze czarnym warto postawić w aranżacji tarasu? 

Jeśli pragniemy wprowadzić na swój balkon lub taras kilka elementów w kolorze czarnym, dobrym pomysłem będzie na przykład zakup kilku dużych doniczek na kwiaty. Czarne lub antracytowe doniczki to doskonały sposób na dodanie odrobiny charakteru i elegancji na naszym tarasie.

TarsTars Fot. Shutterstock Vidu Gunaratna

Świetnym pomysłem na wprowadzenie koloru czarnego na nasz taras jest postawienie na krzesła lub zestawy wypoczynkowe w tej właśnie barwie. Można także zdecydować się na czarne poduszki lub dywan z czarno-białym wzorem. 

TarasTaras Fot. Shutterstock stock_studio

Jeśli jednak jesteście jeszcze przed renowacją swojej zewnętrznej przestrzeni i stoicie przed wyborem podłogi, barierek czy nawet koloru ścian na swoim tarasie, warto rozważyć opcję zastosowania w tych elementach właśnie koloru czarnego. Ciemna podłoga czy ściany będą wyglądać niezwykle nowocześnie i stylowo. Warto jednak wówczas pamiętać o odpowiednim zrównoważeniem tego koloru nieco jaśniejszymi meblami i dodatkami.

Zobacz także: Czy szamponetka niszczy włosy? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.