Taras w stylu boho nie traci na popularności. 3 triki, jak stworzyć urokliwą przestrzeń

Styl boho to jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat, którego popularność nie maleje. Styl ten najlepiej sprawdzi się w jasnych wnętrzach i dla osób, które uwielbiają przytulne i lekko romantyczne aranżacje. Boho może być także twój taras lub balkon jeżeli tylko zadbasz o odpowiednie dodatki.

Latem w panującym upale, marzymy o chwili relaksu na balkonie lub tarasie, który stał się dla nas tak samo istotną częścią mieszkania, jak każdy inny pokój. Dlatego do jego aranżacji należy przyłożyć taką samą uwagę, co do pozostałych pomieszczeń. Jeżeli zależy nam na przytulnym i romantycznym pomyśle, to styl boho sprawdzi się idealnie. 

1. Lekkość i naturalność stylu boho 

Aby osiągnąć efekt boho należy pamiętać o paru prostych zasadach, dzięki którym nasz balkon i taras uzyskają wyjątkowy i przytulny styl. Po pierwsze, wybierajmy rattanowe meble i naturalne materiały. Idealnie nadadzą się wygodne fotele lub podwieszane fotele, czy tkane hamaki.

Czytaj także: Te huśtawki do ogrodu to hit na lato 2023. Modele w stylu boho wciąż biją rekordy popularności

Uroku dodadzą także etno narzuty lub kocyki z naturalnych tkanin, najlepiej ozdobione frędzlami. Aby uzyskać jeszcze bardziej przytulny efekt, można także postawić na dywan w kolorach ziemi: beży, brązów, czy zieleni.

2. Urokliwe oświetlenie

Prawidłowe oświetlenie jest kluczowe, przy tworzeniu odpowiedniego nastroju. Lampki rozwieszone na naszym tarasie lub balkonie sprawią, że stanie się on naszym ulubionym miejscem do spędzania czasu. Oczywiście idealnym dopełnieniem będą także świece, dzięki którym uzyskamy iście romantyczny klimat. 

3. Odpowiednie rośliny

Rośliny zawsze zapewniają dobry klimat. Poprawiają nasze samopoczucie i stwarzają przestrzeń, w której można się zrelaksować. Dlatego dobór odpowiednich kwiatów na balkon i taras jest tak istotny. O tym, jak dobrać odpowiednio kwiaty przeczytacie tutaj

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.