Te rośliny nie tylko pięknie wyglądają, ale "poprawiają samopoczucie". Numer 1 zaskakuje

Niektóre rośliny doniczkowe warto uprawiać nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również korzystny wpływ, jaki wywierają na otoczenie, w którym się znajdują. Zobacz, które rośliny zadbają o twoje samopoczucie i lepszy stan organizmu.

Jeśli stoisz przed wyborem nowych roślin do domu, to oprócz ich wyglądu weź pod uwagę cenne właściwości, jakie posiadają. Dzięki konkretnym gatunkom możesz poprawić jakość powietrza w domu i zadbać o swoje samopoczucie. Podpowiadamy, jakie rośliny warto mieć w domu.

Pelargonia

Pelargonia wyróżnia się niesamowitymi walorami estetycznymi oraz cudownym zapachem. Roślina ta wydziela fitoncydy, które odkażają powietrze, a także olejki aromatyczne, wpływające łagodząco i kojąco na nagłe zmiany emocjonalne, co poprawia nastrój. Pelargonia ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie.

Czytaj też: Atrakcyjna bylina do ogrodu. Jak zrobić naturalny odstraszczacz komarów i kleszczy?

Gardenia

Gardenia posiada właściwości nasenne, których działanie jest porównywalne do ziołowych suplementów stosowanych w leczeniu bezsenności. Roślina ta w kwiatach zawiera olejki wykazujące działanie uspokajające i niwelujące stres. Gardenia znajduje zastosowanie w medycynie, a dokładniej w leczeniu osób cierpiących na depresję.

Paprocie

Paprocie niegdyś stanowiły jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych, jednak z biegiem lat coraz bardziej o nich zapominamy, a warto by powróciły do naszych mieszkań. Rośliny te wykazują właściwości oczyszczające i jonizujące powietrze. Wydzielają również dużą ilość tlenu. Wszystko to sprawia, że ich obecność w domu zapewnia odpowiednią jakość powietrza, co wpływa na poprawę samopoczucia i ogólnego stanu organizmu.

Palma

Palma jest rośliną, która nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie, ale również zachwyca swoim wyglądem. Palma bambusowa oczyszcza powietrze z substancji szkodliwych, w tym m.in. z benzenu, ksylenu, chloroformu czy tlenku węgla. Oprócz tego sprzyja również nawilżeniu powietrza. Jest ona odpowiednia do domu, w którym przebywają alergicy.

Czytaj też: Wyprzedaż letnich spódnic midi. Ta w kwiaty kosztuje niecałe 30 zł, a przechodzisz w niej cały sezon

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.