Ciepło, przytulnie i romantycznie. Sypialnia w stylu prowansalskim to hit w aranżacji wnętrz

Sypialnia to miejsce w którym się relaksujemy, czytamy książki i regenerujemy siły na kolejny dzień. Dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój tego ważnego pomieszczenia. Jeżeli zależy nam na przytulnym, ciepłym i romantycznym wnętrzu, to sypialnia w stylu prowansalskim będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli zależy wam na przytulnej, stylowej i ciepłej sypialni to styl prowansalski jest dla was. Pomieszczenie jak z południa Francji sprawi, że nie będziecie chcieli wychodzić z łóżka. Rustykalne zasłony, drewniane meble i naturalne tkaniny stworzą istną oazę. 

Sypialnia w stylu prowansalskim 

W stylu prowansalskim zapominamy o wszystkim, co nowoczesne, a wybieramy to, co starsze z tzw. "duszą". Styl ten, jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Prowansji, historycznej, francuskiej krainy położonej na południu kraju. Region ten słynie z pięknych krajobrazów pól lawendy oraz z niezwykłej przyrody. Właśnie dlatego w stylu prowansalskim stawiamy na wszystko, co naturalne. Dobierając domowe tekstylia warto wybrać czystą bawełnę lub len. 

Styl rodem z Prowansji w domu to przede wszystkim jasne kolory: śmietanowa biel, ecru, czy kremowy. Aby do pomieszczenia wprowadzić jeszcze więcej sielskiej i romantycznej atmosfery, warto postawić na odpowiednie dodatki. Aby zachować jak najbardziej oryginalny wystrój warto umieścić w sypialni lawendę, która nie tylko dopełni wnętrze, ale także stworzy niesamowitą atmosferę oraz pomoże nam zasnąć. O tym jak prawidłowo uprawiać lawendę przeczytacie tutaj

Czytaj także: Eklektyczna przestrzeń pełna artystycznego uroku. Tak mieszka Monika Brodka

Kolejnym ciekawym dodatkiem, który sprawi, że sypialnia stanie się niezwykle romantyczna jest baldachim nad łóżkiem. Dobór odpowiedniego baldachimu jest bardzo ważny, bowiem w stylu prowansalskim sprawdzi się tylko delikatny, najlepiej biały baldachim, który otuli nas do snu. 

Więcej o: