Domowe sposoby na czyszczenie fug. Wystarczą dwa składniki, które są niezwykle skuteczne

To jeden z najbardziej uciążliwych problemów w sprzątaniu. Jeśli nie dopilnujemy tego na co dzień, to z czasem może być znacznie trudniej. Jak wyczyścić fugi domowym sposobem?

Jeśli stawiamy na płytki czy też terakotę to fug nie da się wręcz uniknąć. O ile wymienione powierzchnie łatwo wyczyścić, to z fugami już tak nie jest. Co więcej, mają tendencję do przebarwień. Istnieją specjalne preparaty do czyszczenia fug, ale może też skorzystać z domowych sposobów, które są równie skuteczne.

Zobacz też: Ma śliczne kolory i egzotyczny kształt. W tej roślinie zakochasz się od pierwszego wejrzenia

Niełatwy przeciwnik. Można by pomyśleć, że zmieniły kolor

Fugi łatwo zbierają brud, a także zmieniają kolor, szczególnie gdy są jasne. Fugi między płytkami na podłodze to wyjątkowo trudny przypadek, nawet jeśli myjemy ją codziennie, to w załamaniach zbierają się zabrudzenia. Z czasem można pomyśleć, że z jasnych stały się wręcz brązowe czy też czarne. Na rynku jest całkiem sporo specjalnych silnych środków, jednak wymagają one zachowanie szczególnych środków ostrożności. Jeśli skorzystamy z tych składników prosto z szafki kuchennej, to tego unikniemy, a przy tym usuniemy brud i odzyskamy kolor z fug. 

Zobacz też: Najgorętszy trend wnętrzarski tego sezonu. Połączenie umiłowania do natury z nowoczesnym blaskiem disco

Domowe sposoby na czyszczenie fug. Niezastąpiony duet

O tym jak świetnie właściwości ma soda i ocet, nie trzeba nikogo przekonywać. W przypadku fug to również skuteczny duet. Wystarczy wymieszać 100 ml octu, 100 ml wody i opakowanie sody, a następnie miksturę rozsmarować na fugach i pozostawić na 40 minut. Później wystarczy zebrać je gąbką. Można je doczyścić szczoteczką do zębów. Nieco droższym sposobem jest czyszczenie za pomocą pasty do zębów, które jednocześnie rozjaśni kolor fug.

Zobacz też: TOP 5 stylizacji paznokci dla miłośniczek szyku i klasyki. Elegancja w nowoczesnym wydaniu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.