Wyjątkowa kolekcja Reserved i Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC"

Najnowsza współpraca polskich marek - Reserved i Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" zaowocowała wyjątkową kolekcją. Znajdziemy w niej ceramikę, akcesoria do domu oraz ubrania zainspirowane klasycznym bolesławieckim wzornictwem.

W ramach współpracy powstały unikatowe produkty wyposażenia wnętrz oraz odzież dla kobiet i dziewczynek, łączące wielopokoleniowe dziedzictwo, funkcjonalność i nowoczesny design. Kolekcja jest dostępna online, a ubrania dodatkowo w wybranych salonach stacjonarnych marki w Polsce. Wszystkie desenie zostały zaprojektowane lub na nowo zinterpretowane, by ozdobić projekty sięgające do tradycji, jednocześnie odpowiadające potrzebom współczesnego świata.

Projekt rozpoczęliśmy od wizyty w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC", by poznać unikatowy sposób tworzenia ceramiki według oryginalnych technik – od precyzyjnego malowania pędzelkiem po stemple. Ceramika bolesławiecka wypalana jest metodą tradycyjną, a wszystkie produkty zdobione są ręcznie, dlatego każdy z nich jest wyjątkowy – tak samo, jak produkty będące efektem naszej współpracy. Cieszymy się, że możemy tworzyć w Polsce niezwykłe produkty wraz z najlepszymi markami, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie

 – mówi Joanna Karbowy, product manager Reserved Home.

Reserved x BolesławiecReserved x Bolesławiec fot. materiały prasowe

 

Kolekcja ceramiczna składa się z małych i dużych talerzy, misek, kubków, filiżanek, półmiska oraz dzbanka z pokrywką. Wyroby ceramiczne, w tym zastawa stołowa, oraz domowe tekstylia, takie jak zdobione poszewki dekoracyjne na poduszki oraz tkany koc żakardowy, mimo nowoczesnej i swobodnej odsłony pozostają wierne bolesławieckim wzorcom. Uzupełnieniem kolekcji jest linia odzieżowa dla kobiet i dziewczynek oparta na najbardziej rozpoznawalnych motywach z Bolesławca, takich jak pawie oko, bratki czy jaskółki. Wszystkie propozycje domowe zostały wyprodukowane w Polsce.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.