Wystawa "Victor Vasarely. Nieskończona geometria"

Człowiek, który zrewolucjonizował sztukę współczesną i przewidział erę grafiki komputerowej. Jego pracami zachwycały się gwiazdy takie jak Dawid Bowieczy Yves Saint Laurent. DESA Unicum zaprasza na wystawę "Victor Vasarely. Nieskończona geometria".

Wizjoner i pasjonat, ojciec op-artu. Victor Vasarely to artysta, który swoimi dokonaniami wyprzedził epokę, odkrywając fascynujące związki między sztuką a nauką. Jego iluzjonistyczne prace pokochały ikony muzyki i mody takie jak Dawid Bowie czy Yves Saint Laurent. Dla pierwszego Vasarely zaprojektował nawet okładkę singla „Space Oddity".

Od 11 lipca do 5 sierpnia pokaz prac Vasarely'ego można oglądać na wystawie „Victor Vasarely. Nieskończona geometria" w DESA Unicum. To wyjątkowa okazja, aby na żywo zobaczyć hipnotyzujące dzieła, które stały się symbolem lat 70.

Victor VasarelyVictor Vasarely fot. desa.pl

Victor Vasarely to artysta węgierskiego pochodzenia urodzony w 1906.Tworzył i pracował we Francji aż do śmierci w 1997. Należy do czołowych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej. Uważany za prekursora i przedstawiciela nurtu op-art. Tworzył poprzez komponowanie układów, wykorzystując geometryczne kształty, najbardziej charakterystyczne są kompozycje w kształcie kostki. Tworzył iluzję przestrzennej głębi na powierzchniach dwuwymiarowych, wykorzystując do tego jedynie abstrakcyjne plamy barwne.

Victor VasarelyVictor Vasarely fot. desa.pl

Fascynującą twórczość Vasarely’ego można oglądać do 5 sierpnia na wystawie „Victor Vasarely. Nieskończona geometria" w DESA Unicum w Warszawie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.