Oto największe wnętrzarskie kicze. Lepiej uważać na nie przy urządzaniu swojego mieszkania

Każdy posiada swój odmienny gust, według którego urządza swoją domową przestrzeń. Dla jednych pewne rozwiązania mogą wydawać się stylowe i praktyczne, a dla innych będą one oznaką kiczu. Jest jednak kilka rzeczy, których każdy powinien unikać podczas aranżacji swojego wnętrza.

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Jeśli więc ktoś lubi polegać wyłącznie na swoich upodobaniach, zdecydowanie powinien urządzać swoje mieszkanie nie zważając na porady innych. Wiele osób nie jest jedna w 100% pewnych swojego gustu i woli polegać na poradach innych, być może bardziej doświadczonych osób. Jeśli więc należysz do tego grona i jesteś właśnie w trakcie aranżacji swojego mieszania, oto kilka rzeczy, których zdecydowanie warto unikać.

Zbyt mały dywan w stosunku do mebli i całego pomieszczenia

Jednym z błędów bardzo powszechnych podczas aranżowania swojego wnętrza jest dobór zbyt małego dywanu. Niewielki dywan położony obok znacznie większej kanapy w ogromnym salonie wygląda śmiesznie i kiczowato. Sprawia on także wrażenie, jakby nie był kupowany z myślą o tej właśnie przestrzeni. 

Mały dywanMały dywan Fot. Shutterstock New Africa

Dobrze dobrany dywan powinien posiadać szerokość minimalnie większą od długości kanapy, tak aby przednie nóżki swobodnie na niego zachodziły. W sypialni natomiast, dywan powinien być na tyle duży, by wystawał on spod łóżka około 45 cm z każdej strony.

Plastikowe ceraty na stole zamiast obrusu na stole w jadalni

Kolejna rzecz, która znajduje się na liście najbardziej kiczowatych rzeczy w aranżacji wnętrz, jest nadal niezwykle powszechna w wielu polskich domach. Mowa tutaj o plastykowych ceratach, używanych zamiast obrusu na jadalnianym stole. Choć w rzeczywistości ceraty doskonale chronią stół przed ochlapaniem czy zarysowaniami, to w praktyce wyglądają one bardzo tanio i mało estetycznie. 

Sprawdź także: Prosty i szybki sposób na beach waves. W tej fryzurze poczujesz się jak bogini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.